Шевченківський тиждень
Тарас Григорович Шевченко – це геній українського народу.
Тарас Григорович Шевченко – це геній українського народу.
В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким самородком українців є Т. Г. Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу.
Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами.
Вчителем української мови та літератури Іващенко І. М. для учнів 5 класу була організована виставка малюнків та ілюстрацій «Тарасова доля – то правда життя», показано презентацію «По Шевченківським місцям України». Найкращими були роботи Пісікіна Євгена, Гайдаржи Вікторії, Шубарт Ксенії, Чумаченка Михайла.
У 7 класі пройшов конкурс виразного читання «Моя найулюбленіша поезія з «Кобзаря», де учні мали змогу декламувати поетичні твори улюбленого поета. На цьому конкурсі свої творчі здібності змогли краще показати Поповиченко Аріана, Щука Надія, Григорчук Яна.
Того ж дня відбулася конференція «Шевченко – художник». Учні 9 класу наголосили на тому, що поезія Т.Шевченка здобула загальнонародне визнання, принесла її творцеві любов читачів і невмирущу славу. Але не менш багатою і цікавою є творчість Шевченка-художника.
Сирбу Олена зазначила, що поетична спадщина Т.Шевченка налічує понад 240 творів, а живописна – близько 1200 робіт. Лише ця кількість робіт свідчить про те, що малярству Шевченко приділяв багато часу й уваги. Він досконало володів олівцем, аквареллю, олією, білилом, офортом, сепією. Протягом свого короткого життя Шевченко створив близько 60 автопортретів.
Цікавою і змістовною виявилася презентація «І говорило полотно про муки, про його будні і про його свята…», яку підготувала Георгіу Олександра. Учні із задоволенням переглянули малюнки Кобзаря, намагалися усвідомити стан душі поета під час роботи над полотнами, розкрили символізм творів.
Переглянувши репродукції картин Т.Г.Шевченка, мимоволі виникають різні думки, різні враження, якщо не для серця, то для розуму, але зовсім байдужими не залишається ніхто, бо існує високе, не підвладне часу, святе. Це наші моральні цінності: добро, милосердя, співчуття, здатність у будь-якій ситуації залишатися людиною. І в цьому нам допомагає класика.
З метою поглибення особистих знань та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова у 9 класі була проведена виховна година «стежки, якими ходив Кобзар». Під час віртуальної подорожі Шевченківськими стежками учні ознайомилися з місцями перебування Т.Шевченка в різні етапи його життя, мали змогу переглянути живописну спадщину митця.
12 березня учні 8 класу вирушили у літературну подорож «По Шевченківським місцям України». Наш шлях проліг Черкащиною.
Життя і творчість Кобзаря невіддільні від краю, де він народився, землю якого сходив «малими босими ногами», де скуштував гіркого сирітського хліба, звідки пішов у великий світ, щоб стати «володарем у царстві духа», національним генієм і духовним пророком України.
Рідна земля завжди вабила Шевченка. І де б він не був, що б не володіло його почуттями і думами, вони неодмінно повертались до України, «широкої та убогої», як називав він її у своїх, сповнених любові, журби і гніву творах. Перебування в Україні, теплі зустрічі з земляками, насамперед у містах і селах близької і рідної його серцю Черкащини, надихали поета на нові твори.
Як свідчать документи і спогади його сучасників, Тарас Григорович неодноразово бував у багатьох населених пунктах Черкащини, про які і розповіли восьмикласники. Учні пригадали події з життя Кобзаря, що пов’язували його з конкретною місцевістю, назвали твори, які були написані там. Дев’ятикласники розповіли про музику та Шевченкове слово, про любов українського народу до свого величного сина. І справді, слова Кобзаря одразу знайшли відгук у серцях українського народу. Творчість Т.Шевченка та музика, особливо пісня, тісно пов’язані.
Тарас Григорович Шевченко - великий поет, геній українського народу. Без нього неможливо уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни.
Задля вшанування пам'яті поета, день народження якого святкують 9 березня, в 3 класі Новонекрасівського ЗЗСО провели класну годину за темою : "Життєвий шлях Т. Г. Шевченка".
Бібліотекарем школи підготовлена тематична виставка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!»,
Учні наголосили на тому, що для кожного покоління Т.Г.Шевченко – сучасник, його слова знаходять відгук у душах людей, пісні несуть по світу його думки.