Автоматизована реєстрація в 1 клас
Шановні батьки! На сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» Ви маєте можливість подати заяву на вступ дитини до школи. Для цього необхідно зареєструватись на сайті, обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити її документами у закладі.
ЗЗСО мають доступ до перегляду та обробки заяв, налаштування реквізитів та відображення закладу на мапі, редагування спроможності закладу і території обслуговування. ОУО вже мають доступ до загальної статистики реєстрації серед підпорядкованих ЗЗСО.
Електронні версії підручників
для учнів 5 класу на 2022-2023 н.р.
В наступному списку ви знайдете всі підручники (посилання на підручники з можливістю завантаження на ваш пристрій)
Поради батькам
Пам’ятка для батьків
майбутнього першокласника
Хотілося б повести розмову не про дітей, а про нас, дорослих, про наше ставлення до їх успіхів і, ще важливіше, до їхніх невдач. Шкода, але ми, батьки, частіше за все нетерплячі та егоїстичні, хоча виправдовуємося «добрими намірами». Але, якими б не були виправдання, наше роздратування, крики, вияснення стосунків, покарання - все це додаткові стресові ситуації, це постійний дитячий біль від непорозуміння та образи.
Детально>>>
Фізичний розвиток
Поради батькам:
- дотримуйтеся вдома режиму дня, санітарно-гігієнічних вимог, культурно-гігієнічних навичок;
- щоденно разом із дітьми виконуйте ранкову гімнастику, здійснюйте загартовуючи процедури; виходьте на прогулянки;
- залучайте дітей до виконання основних рухів – вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, рівновазі, вправах із м’ячем;
- разом з дітьми здійснюйте пішохідні прогулянки, туристичні походи;
- грайте в рухливі, спортивні ігри;
- облаштуйте в квартирі спортивний куточок;
- катайтеся разом з дітьми на санчатах, ковзанах, лижах; велосипедах, роликах; грайте у бадмінтон, теніс, футбол, баскетбол, з м’ячем; плигайте на скакалці; плавайте та грайте на воді;
- беріть участь разом з дітьми у проведенні свят, розваг, днів здоров’я, зборах, конференціях, лекціях з питань здоров’я, фізичного виховання дітей, організованих у дошкільних установах.
Як навчити дитину любити читати
(Поради батькам)
- Якщо до школи є бажання і можливість займатися з дитиною, нехай вона прийде в школу, вміючи читати. У 4 – 5 років вчитися читати легше, ніж в 7 – 8 років.
- Терпляче допомагати дитині, якщо в неї недостатня швидкість читання.
Детально>>>
Гіперактивна дитина
- Надавати дитині можливість для витрачання енергії. З цією метою корисні щоденні фізичні заняття на свіжому повітрі, тривалі прогулянки.
- Оберігати дитину від перевтоми, оскільки це призводить до зниження у неї самоконтролю та наростання гіперактивності. Доцільно працювати з нею в першій половині дня, зменшувати навантаження, робити перерви.
- Дотримуватися у відносинах з такою дитиною «позитивної моделі»: хвалити її, коли вона цього заслуговує; підкреслювати її успіхи, що допоможе закріпити упевненість дитини у власних силах; заохочувати її за всі види діяльності, що вимагають концентрації уваги.
ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ
«Проблеми здоров’я: стомленість та поганий сон”
Питання раціональної організації розумової праці дітей та попередження виникнення перевтоми, його негативних наслідків протягом тривалого часу привертали увагу вчених. Наводимо найважливіші висновки досліджень:
1.Стомлення буває двох видів. Тимчасове та поверхневе стомлення знімається невеликим відпочинком, який відшкодовує витрачену енергію. Довготривале та глибоке стомлення, причиною якого є розумове та фізичне виснаження, вимагає не лише тривалого відпочинку, релаксації для відновлення сил, але й медичного лікування.
Запобігання дитячому травматизму, правила поведінка та техніка безпеки.
Правила безпеки на дорозі.
Дорога до школи
Дорога до школи завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку ти маєш знати для того, щоб бути у безпеці.
Такі прості речі, як правильний одяг та світловідбиваючий матеріал, можуть зробити твою дорогу до школи безпечнішою.
Уяви свою дорогу до школи. Скільки дорожніх знаків ти бачиш? Скільки світлофорів ти проходиш? Скільки разів ти повинен перейти вулицю? При цьому не забувай звертати увагу також і на машини, що рухаються.
Запобігання дитячому травматизму, правила поведінка та техніка безпеки.
Правила безпеки при поводженні з газом.
У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.
Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.
Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень.
Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти.
Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.
Запобігання дитячому травматизму, правила поведінки та техніка безпеки.
Правила поводження з електричними приладами.
Кожен день ти користуєшся електричними приладами, але потрібно знати, що вони криють у собі небезпеку. Так, дія електричного струму на людину може призводити до електричних травм та пошкоджень, таких як скорочення м'язів, що супроводжується сильним болем, втратою свідомості, порушенням роботи серця чи дихання (або обох цих порушень разом). Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, тобі достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:
Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.
СІМ БАТЬКІВСЬКИХ ЗАПОВІДЕЙ
1. Не вважайте дитину своєю власністю - вона Божа.
2. Любіть її такою, якою вона є, навіть якщо вона не надто талановита, не в усьому досягає успіху...
3. Не очікуйте, що вона виросте сама такою, якою хочете ви, - допоможіть їй стати собою.
4. Запам’ятайте: найголовніший ваш обов’язок - розуміти й втішати. Ви – не суддя, не приклад для наслідування , а людина, на грудях якої можна виплакатись і у п’ять, і в п’ятдесят років.
5. Не переймайтесь, якщо не можете чогось зробити для сина чи дочки. Найгірше, якщо можете, але не робите.
6. Усвідомте: для дитини зроблено замало, якщо зроблено не все.
7.Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить вашим онукам.
Міфи щодо принципів виховання
Існує безліч міфів про те, що є покаранням, а що є заохоченням. Батьки часто помилково використовують різноманітні способи покарання або заохочення, які надають рівно протилежний ефект. Давайте розглянемо ці міфи детальніше.