ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА НОВОНЕКРАСІВСЬКОГО ЗЗСО
В умовах коли щоріч з’являються нові професії, коли наукова революція розвивається – ринок праці потребує старих та нових кадрів. Суспільство потребує роз’яснювальної роботи щодо професій, які є необхідними в нашій державі. Якщо ж вибір професії зроблено необгрунтовано, то людина приречена до багаторічних "Сизифових мук”. Чому ж саме до них – тому, що якщо напрямок професійної діяльності вибраний невірний, то ця діяльність не приноситеме людині задоволення, і психологічно особистість не буде готова до вироблення кращих результатів, показників, особистість буде деградувати, і її оточення матимеме несприятливий психологічний клімат.
Звіт «Про затвердження щодо виконання плану заходів з реалізації у 2020 р. «Концепції державної системи професійної орієнтації населення в Одеській області».
Мета профорієнтаційної роботи:
- Створення умов для формування усвідомленого вибору професії у відповідності зі своїми здібностями, психофізіологічними даними і потребами суспільства.
- Формування в учнів знань про організацію виробництва, сучасне обладнання, про основні професії, про їх вимоги до особистості, про шляхи професійної підготовки.
- Розвиток інтересу до отримуваної професії, формування в учнів позитивної мотивації до трудової діяльності.
Профорієнтація 09.03.21р.
Як вибрати професію? У ситуації сумніву вибирайте ту професію, де Ваші здібності будуть максимально реалізовані, у цій діяльності Ви досягнете найбільшого успіху.
Другою умовою успіху є зовнішня активність. Дізнавайтеся, цікавтеся, з'ясовуйте, домагайтеся. Навколо нас існує світ, який відповість на всі питання. Джерелами інформації можуть бути: батьки, вчителі, друзі, знайомі, книги, журнали, довідники, Інтернет. Чим більше Ви знаєте про світ професій, тим ясніше уявляєте те з чого вибирати.
09.03.21р
Результати профорієнтаційного тестування учнів 9-х класів за методикою О. О. Климова «диференційно-діагностичний опитувальник» в Новонекрасівському ЗЗСО проведена практичним психологом Лапшиною Іриною Григорівною
Мета дослідження: визначення професійної та соціальної спрямованості учнів та складання рекомендацій щодо вибору ними професійних навчальних закладів.
Методи дослідження. Дослідження проводилося з використанням тестової методики «диференційно-діагностичний опитувальник» Е.А. Климова.
Всього в тестуванні взяли участь 12 учнів. Аналіз результатів дослідження представлений нижче.