16 днів проти насильства
16 днів проти насильства
Нещодавно стартувала акція “16 днів проти насильства”.
Її початок щорічно припадає на 25 листопада, Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок, і символічно триває вона до 10 грудня, Дня прав людини.
Насильство має різні форми, прояви та наслідки і може постукати в будь-чиї двері. Від нього страждають як чоловіки, так і жінки, як діти, так і люди похилого віку. Адже насильство не зважає на вік, стать, соціальний статус чи рівень достатку. І це набагато ближче, ніж може здатися на перший погляд.
Практичним психологом школи було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Життя без насильства». Проведено ряд бесід, присвячених вирішинню конфліктів. З школярами було проведено анкетування на виявлення насильства. Розбір слів, які характеризують насильство. Вправа «Міф чи реальність», мета даної вправи: розширення системи знань учнів щодо проявів насильства в учнівському середовищі. Вправа «Види насильства», мета якої навчити учнів розрізняти види насильства, давати їх характеристику, виховати людську гідність. Практикум «Аналіз ситуацій», мета якого формування вміння розрізняти види насильства, агресора і жертву ситуації насильства.
Закінчилась акція «16 днів проти насилля» проведенням внутрішкільного заходу для всіх класів «Наші долоньки проти насильства», мета: дати можливість учасникам висловити свої побажання, і при цьому відчути, що інші уважно слухають і сприймають їх. За допомогою своїх маленьких долоньок та кольорового паперу діти створили справжній шедевр - колективну композицію. «На обведених долоньках» діти писали свої побажання, які символізують доброту, тепло, єднання, надію про безхмарне щасливе дитинство без зла, горя та насильства; мрію про спокій і злагоду в родинах та країні, про мир та взаєморозуміння, добро та любов.
Перший та найважчий крок для постраждалих — звернутися по допомогу. Але лише це найдієвіший спосіб вирішити проблему.
В Україні функціонує урядова гаряча лінія, яка надає психологічні консультації та підтримку постраждалим. Її номер — 1547.
Якщо ж ви потребуєте оперативного реагування на випадок насильства — телефонуйте 102.
Лише один виклик може змінити життя й дати чітко зрозуміти як діяти далі.
Не мовчи, а #ДійПротиНасильства
Практичний психолог: Лапшина Ірина Григорівна