Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Аналіз роботи МО вчителів-словесників за 2019-2020 н. р.

Дата: 13 липня 2020 о 14:46, Оновлено 13 липня 2020 о 14:49

Сьогодні актуально звучать слова В.О.Сухомлинського: «Людина по-справжньому виховується тоді, коли вона й сама виховує іншу людину. Почуття особистої гідності, честі, гордості пробуджується в людині за тих умов, коли вона вкладає частину своїх духовних сил в іншу людину, прагне зробити її кращою, бачить у ній, як у дзеркалі, себе, свої моральні риси, творчі здібності, майстерність».

Методичне об‘єднання вчителів-словесників у 2019-2020 році працювало над проблемою «Формування духовності особистості як запорука становлення свідомого громадянина шляхом розвитку критичного мислення та засобами художнього твору».

Нові реалії життя в Україні, її поступове перетворення на демократичну, соціально орієнтовану країну обумовили глобальні зміни у філософії освіти, визначенні її мети, завдань, методів діяльності.

Сьогодні ми, вчителі –словесники, маємо створювати нову школу, де учень повноцінно живе, проектує своє майбутнє, свій шлях, враховуючи власні можливості, ставлячи перед собою завдання самовдосконалення, самовиховання, самоосвіти. Наразі особливого значення набуває креативність особистості, її здатність до творчого нестандартного мислення, уміння ефективно вирішувати складні проблеми власної життєдіяльності.

Формуючи такі риси учнів, члени нашого МО прагнуло до творчого вирішення проблем через використання сучасних інноваційних технологій для досягнення визначеної мети.

Креативність—передумова для будь-якої творчої діяльності як учителя, так і учня. Ми прагнемо розвивати творчі можливості школярів, створюємо сприятливі умови для самореалізації, прагнемо до отримання творчого продукту інтелектуальної діяльності і самостійного створення нового.

Члени МО, упроваджуючи у своїй практиці основні пріоритети проекту «Формування ключових компетентностей на уроках мови та літератури», зробили висновок, що ефективно навчати, не зацікавивши, неможливо. Учитель повинен бути творцем-модельєром кожного етапу спілкування дитини з предметом.  Проте сьогодні, як і в усі часи, актуальною постає проблема зацікавлення учня. Саме цікавість є невід‘ємною складовою розвиваючого навчання, а часто й високої успішності учня. Для цього педагог повинен використовувати творчий потенціал і конструювати свої  індивідуальні прийоми. Якщо вчитель творча особистість, яка любить свою професію і любить дитину, визнає і шанує в ній особистість, то завдання такого рівня для нього посильні. 

Методичне об‘єднання працювало за такими напрямками:

--прищеплення любові до рідної мови, до рідної землі;

--виховання поваги до традицій і історії свого народу;

--залучення школярів до скарбниці української мови та літератури, а через неї - до фундаментальних загальнолюдських цінностей;

--удосконалення уроку як основної форми навчально-виховної роботи за допомогою мультимедійних технологій;

--пошуки різноманітних форм занять для розвитку пізнавальних потреб, здібностей, нахилів учнів.

Було проведено 5 засідань МО вчителів-словесників. Протягом  року ШМО працювало за такими формами роботи: методичні посиденьки, круглий стіл, семір-практикум

 На першому засіданні було розглянуто ряд організаційних питань щодо початку нового навчального року:

1.Про виконання плану роботи методичного об‘єднання за минулий рік та обговорення плану роботи ШМО на поточний навчальний рік.

2.Знайомство з листом Міністерства освіти і науки від 23.08.2019 №1/9-          530 щодо впровадження норм нової редакції Українського правопису в освітньому процесі.

3. Мовно-літературна освіта. Інклюзивна освіта.

4. Аналіз навчальних програм, підручників на 2019-2020 н.р.

5. Опрацювання інструктивно- методичних матеріалів.

6. Забезпечення навчально-виховного процесу в навчальному закладі. Реалізація профільного навчання.

7. Готовність предметних кабінетів до роботи в новому навчальному році.

На другому засіданні розглядалося питання «Робота з обдарованою молоддю».

Із теоретичними питаннями виступили: Лупу Г.Д. «Творча особистість», Бирка Т.І. «Навчально-методичне забезпечення та його ефективне використання у навчально-виховному процесі». Іващенко І. М. поділилася досвідом роботи з обдарованими учнями (підготовка учнів до участі в олімпіаді, конкурсах ім. Т.Г.Шевченка, ім. П.Яцика.

На третьому засіданні було розглянуто питання «Шляхи вдосконалення роботи вчителів щодо підвищення  ефективності в набутті учнями міцних знань, освітніх компетенцій». Бирка Т.І. та Мітакі Л.М. полілилися власним досвідом з такого питання «Використання тестових технологій у процесі вивчення мови та літератури».

Керівник ШМО підвела підсумки участі учнів у ІІ етапі олімпіад, конкурсів.

З обдарованими учнями вчителі- словесники проводили додаткові заняття з метою підготовки до участі в районних та обласних олімпіадах і конкурсах.

Результативність позакласної роботи:

5 клас Чернова Дар‘я – III м. в мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка.

7 клас Тірон Віолетта – II м. в мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка.

11 клас Бабічев Максим – II м. в мовно-літературному конкурсі імені  Т.Г.Шевченка.

7 клас Голубчикова Анастасія -II м. в конкурсі з української мови імені П.Яцика.

8 клас Георгіу Олександра- I м. в конкурсі з української мови імені П.Яцика.

11 клас Нікуліна Антоніна -II м. в олімпіаді з української мови та літератури.

9 клас Рябокінь Микола- III м. в олімпіаді з російської мови та літератури.

10 клас Арешкіна Ганна -II м. в олімпіаді з російської мови та літератури.

11 клас Соколова Анастасія -I м. в олімпіаді з російської мови та літератури.

8 клас Георгіу Олександра- II м. в науково-дослідницьких роботах членів МАН.

На четвертому засіданні розглядалося питання «Роль самоосвіти у підвищенні професійної компетентності педагога», з яким виступила Мітакі Л.М. і поділилася власним досвідом.

 Мітакі Л.М. цього навчального року   проходила чергову атестацію на підтвердження кваліфікації «спеціаліст І категорії», а також пройшла курсову перепідготовку на базі ІДГУ. Для членів ШМО та колег школи давала відкриті уроки за такими темами: «Складні речення із сурядним та безсполучниковим зв’язком» (9кл.), «Створення усного висловлювання за тезами «Найпотрібніші в Україні професії» (10кл.), «Василь Симоненко. Нова хвиля відродження шістдесятництва» (11кл.), «Василь Стефаник «Камінний хрест». Конфлікт, емоційна загостреність зображуваного» (10кл.). На своїх уроках  Людмила Михайлівна використовує різні фори і методи роботи: «Мікрофон», «Злови помилку», «Акваріум», «Лінгвістичне лото», «Коментоване письмо». Велику увагу вчителька приділяє закріпленню навчального матеріалу у вигляді тестів та питань відкритого типу. Домашні завдання містять творчий характер (написання есе, складання акровірша та ін.)

Останнє засідання проходило у вигляді методичного практикуму, на якому керівник ШМО підвела підсумки роботи вчителів- словесників за 2019-2020н.р. Заступник директора з НВР Чумаченко О.П. виступила із такими питаннями: «Виконання навчальних програм», «Моніторинговий аналіз річних контрольних робіт», Про державну підсумкову атестацію в 11класі».

За період карантину (12.03.2020 – 27.05.2020р.) здійснювалася навчально - виховна та самоосвітня діяльність. Основною метою було вивчення та поглиблення загальнопедагогічних і психологічних знань; вивчення різноманітних методик дистанційного навчання; застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. 

Очікувані результати: поглиблення знань, запровадження інноваційних методів у практику роботи, покращення комунікаційної, інтелектуальної, психологічної, мотиваційної, дидактичної компетентності.

З 12 березня  по 27 травня  було систематизовано дидактичні матеріали, проводилася робота із шкільною документацією (класним журналом, перевірялися зошити, складено план індивідуальної роботи під час карантину, план самоосвіти, програма інклюзивного навчання для  учнів 5, 6 класів. Згідно плану індивідуальної роботи кожного дня проводилося:

  • розробка і розміщення у соціальній мережі Viber завдань та  пояснення матеріалу  для учнів 5,6,7.8,9 класів;
  • підбір тестів на повторення вивченого матеріалу для обдарованих учнів;
  •  обробка та аналіз завдань, виконаних учнями дистанційно;
  • складання та підбір матеріалу для дітей  з ООП;
  • індивідуальні консультації для  дітей 5-9 клас;
  •  онлайн – консультації з адміністрацією школи в умовах навчання в дистанційній формі.

Навчання з учнями 6,8,11 класів здійснювала у дистанційній формі.  Щодня учні отримували завдання, рекомендації чи презентації. Про зміни в правописі( написання слів з пів-)  учні 5 класу отримали посилання на відповідний сайт.  Виконані завдання учні фотографували та відправляли на перевірку у приватні повідомлення у Viber. Вірші, уривки напам’ять записували на відео.  Надавалися індивідуальні консультації тим учням, в яких виникали питання під час вивчення нового матеріалу.

Протягом даного періоду проводилася робота над самоосвітою:

1.  Вивчалися освітні платформи для роботи з дітьми в умовах карантину. 

2. Систематично опрацьовувалися статті на сайтах «На Урок», «Всеосвіта» та на інших.

3. Методичні поради щодо організації освітнього процесу у ЗЗСО.

4.Прослуховувалися вебінари на сайтах «На Урок», «Всеосвіта», освітніх платформах Prometheus, EdEra.(отримання сертифікатів)

  1. Проводилася робота з опрацювання додаткової науково-популярної літератури для підвищення теоретичного та наукового рівня .

  Дистанційне навчання дало можливість учням активно й самостійно працювати,  займатися пошуком  необхідного матеріалу, занурюватися в творчий процес.

Ефективність позакласної роботи

День української писемності та мови

З метою залучення учнів до джерел і витоків   українського слова, збагачення та доповнення новими знаннями, розвитку пізнавальних інтересів, сприяння формуванню духовно багатої особистості, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку в Новонекрасівській ЗОШ урочисто пройшло свято Дня української писемності та відкриття  І Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика.

          Вчителі української мови та літератури Іващенко І.М. та Мітакі Л.М. відкрили свято урочистою лінійкою «Мова- це глибина тисячоліть». Для учнів 1-2 класів була представлена ілюстративна виставка та акція «Я розмовляю українською».

    Особлива атмосфера панувала в 4 класі. Класна кімната сяяла не тільки дитячими усмішками, а й вишиванками, яскравими висловами про мову. Класний керівник Кіліміченко В.П. провела нестандартний урок «Мовний калейдоскоп». На уроці учні писали не в зошитах, а на кольорових листочках, що спонукало до охайного і каліграфічного письма. Цікавим етапом уроку були конкурси «Мовне асорті», «Всезнайко».

Для учнів 3 класу бібліотекар школи Щербина Ж.С. провела бібліотечний урок на тему «Сучасна дитяча література».

Учні 5 класу були активними учасниками у проведенні брейн-рингу з української мови. П’ятикласники отримували різнопланові завдання: вирішували анаграми, логічні завдання, кросворди.

Серед учнів  9-11 класів відбулася конференція «Місце української мови серед інших європейських держав». Учасники конференції наголосили на тому, що українська мова вважається наймилозвучнішою у світі. Вона дивує   й захоплює багатством словника, безмежністю форм. Цією мовою були написані неперевершені твори Шевченка, Франка, Лесі Українки, Коцюбинського. Українське слово живе в піснях нашого народу, чаруючи світ поетичністю.Воно вводить нас у чарівний світ народних віруваннях. У народну творчість, вчить любити рідний край.

Українська мова могутня, глибинна. І кожне слово має свій відтінок.

Тож бережімо красу й чистоту рідної мови.   

 Також учні 9-11 класів разом з учителями   взяли участь у написанні диктанту національної єдності, який називався «Від бересту- до цифри».

Відзначення Дня української писемності та мови дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Шевченківський тиждень в Новонекрасівській ЗОШ

«І мене в сім’ї великій,

 в сімї вольній, новій,

 не забудьте пом’янути

 незлим тихим словом».

Відтоді, як пролунало перше слово Великого Кобзаря, звучить воно в серцях і душах українців і понині. Поза всяким сумнівом, Шевченко — це основа ідентифікації української нації.

З метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України  в Новонекрасівській ЗОШ розпочався  Шевченківський тиждень під гаслом «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо».

Бібліотекарем школи Щербиною Ж.С. та педагогом – організатором був проведений круглий стіл для учнів початкових класів «Вінок шани Кобзареві». Учні  ознайомились з цікавими фактами із життя Тараса Шевченка, декламували вірші поета, розглядали його  картини.

Класний керівник 10 класу разом з учнівським самоврядуванням   для учнів  7, 10 класів провели віртуальну відеоекскурсію  «Шевченко - син  України!». Були представлені цікаві факти із життя  та творчості Шевченка, звучали вірші Кобзаря покладені на музику.

Вчитель української мови та літератури Іващенко І.М., вчитель історії

 Мішуліна О.Л. разом з учнівським самоврядуванням оформили фотозону  «В гостях у Тараса».

Для учнів  5- 11 класів був проведений музичний конкурс «Караоке», де діти мали можливість  виконати не тільки народні, а сучасні українські пісні.

У 9 класі була проведена літературна гра «Що я знаю про Шевченка». Учні добре відповідали на питання вікторини, декламували поетичні твори Шевченка напам'ять, захищали міні-проекти.

Проведений Шевченківський тиждень допоміг учням глибше ознайомитись з життям і творчістю Кобзаря, розкрити свої акторські й музичні здібності. А головне – учні із задоволенням брали участь у даному заході.

  1. Пропозиції щодо організації роботи МО, методичної служби на наступний навчальний рік. Перспективні напрями діяльності МО
  1. Організація роботи ШМО.

Проведено 5 засідань у формі методичних посиденьок, круглого столу, методичних діалогів, методичної дискусії. На засіданнях МО планується розглянути питання: «Компетентнісний підхід до освітнього процесу як вимога сучасності».

  1. Перспективні напрямки діяльності МО:
    • модернізація та удосконалення метеріально-технічної бази кабінетів української мови та літератури;
    • вивчення, узагальнення та впровадження в навчально-виховний процес передового педагогічного досвіду колег;
    • розробка перспективних методичних проблем для реалізації на уроках та позакласній діяльності;
    • систематизація та пропаганда педагогічної та методичної літератури, навчальних посібників та іншої навчально-методичної літератури;
    • проведення моніторингу якості освіти;
    • формування ключових та предметних компетентностей учнів.
  1. Загальні висновки голови МО

Методична робота проводилася за системою і була направлена на підвищення якості знань, розвиток пізнавальних та творчих здібностей учнів. Проте є недоліки:

  • значна частина учнів 5, 6, 7 класів має низький рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності;
  • частина учнів має незначний інтерес до читання.

Тому робота педагогів повинна зосереджуватися на створенні умов щодо індивідуального підходу у навчанні, у впровадженні розвивальних творчих ігор із використанням схем, знаків і картинок з огляду на провідний тип і мислення учнів.

Мікроклімат об'єднання мовників сприятливий, учителі спільно вирішували проблеми, знаходили позитивні сторони й недоліки.

Роботу шкільного МО вчителів-словесників вважаємо задовільною.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.