Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу  у 2020– 2021 навчальному році

Дата: 8 лютого 2021 о 14:47

Аналіз

роботи шкільного методичного об’єднання

вчителів суспільно-гуманітарного циклу

 у 2020– 2021 навчальному році

Діяльність методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу у 2020- 2021 навчальному році була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, на виконання державних програм викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу. Уся робота методичної комісії вчителів гуманітарного циклу підпорядкована головній меті – допомогти вчителеві найбільш ефективно використати свої знання у впровадженні в життя мовної політики.

Методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу самодостатнє та ініціативне. Вона включає в себе вчителів іноземних мов та історії і складається з 3 вчителів.  Рудковська О.В., вчитель англійської мови І категорії, Волошина М.М., вчитель англійської та німецької мов І категорії, Мішуліна О.Л., вчитель історії та правознавства «Спеціаліст».  Це висококласні фахівці, які глибоко знають свій предмет, володіють різноманітними методами і прийомами навчання, чутливо реагують на виклики часу, їм властивий високий рівень самоорганізації та самодисципліни, бачення близьких і далеких освітніх перспектив виховання дітей.

Ось уже кілька років вчителі суспільно-гуманітарного циклу працюють над проблемою «Розвиток креативної особистості шляхом застосування сучасних освітніх технологій в організації освітньо-виховного процесу».

Основні напрямки роботи:

  • вироблення інноваційного стилю діяльності кожного члена комісії з метою удосконалення уроку;
  • формування професійної компетентності, розвиток творчого потенціалу вчителя для підвищення рівня загальної культури учнів;
  • залучення до науково-дослідної та експериментальної діяльності вчителів;
  • формування соціальних і громадянських компетентностей школярів, розвиток вміння навчатися протягом життя.

Головні завдання методичного об’єднання вчителів у наступному навчальному році:

  • забезпечення умов для професійної самореалізації вчителів;
  • забезпечення виховного впливу на учнів;
  • впровадження у педагогічну діяльність інноваційних технологій навчання й виховання;
  • продовження роботи зі створення навчально-методичної бази;
  • забезпечення виконання документів МОН України, районного управління освіти;
  • впровадження у навчально-виховний процес передового педагогічного досвіду; стимулювання професійного зростання, підвищення педагогічної майстерності ;
  • підготовка учнів до олімпіад та конкурсів;

Учителі об’єднання суспільно-гуманітарного циклу займаються постійним самовдосконаленням і саморозвитком, поглиблюючи як свої власне предметні знання, так вдосконалюючи навички методичної роботи. Вчитель іноземних мов,  Волошина М.М.,  на кінець першого семестру 2020-2021 н.р. взяла участь у курсах підвищення кваліфікації та отримала сертифікат, який підтверджує, що вчителька ознайомилась з Навчальними програмами НУШ та Кембриджською шкалою життєвих компетентностей, що дає змогу викладати у третьому класі НУШ.  Вчителі іноземних мов Рудковська О.В.                          та Волошина М.М. з жовтня по березень приймають участь у курсах підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, які проводить Британська Рада в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України. Волошина М.М успішно завершила курс підготовки вчителів-агентів змін «Навчання англійської мови у новому контексті – базова середня освіта» та є фасилітатором курсів підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, які проводить Британська Рада в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України.

   Наші педагоги багато працюють над тим, щоб предметом вивчення була не тільки нормативна складова навчального предмета (набір мовних правил чи дати історичних подій), але й взаємозв’язки з духовним життям народу, щоб на уроках учні пізнавали історію, культуру, традиції, менталітет свого народу.  Із 18 по 22 листопада у школі проходив тиждень історії та правознавства. Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя, відчули себе справжніми мандрівниками складними, але захоплюючими стежинами минувшини. Розпочався тиждень із розповіді вчителя історії та правознавства Мішуліної Олени Леонідівни про історію заселення краю. Діти, затамувавши подих, слухали розповідь вчителя намагаючись запам’ятати кожне слово. Особливий інтерес викликала історія монастиря, що знаходився на території рідного села. Цікава, насичена історичними фактами розповідь Олени Леонідівни надихнула учнів до пізнання історії рідного краю, дослідження життя земляків, які уславили Нову Некрасівку не лише в Україні, а й далеко за її межами. «Гіркої пам’яті ковток» матеріали про голодомор на території України. Не можна було без сліз і смутку в очах слухати спогади очевидців, оскільки їм довелося пройти найстрашнішими стежинами нашої історії. Також у рамках тижня історії та правознавства старшокласниками було обговорено питання «Смертна кара: за чи проти?» Учні 5 – 9 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Наші права – щасливе дитинство».

   Волошина М.М., вчитель англійської і німецької мов, впроваджує метод ситуативного навчання на уроках англійської та німецької мов. Цей метод передбачає використання на уроках іноземної мови ситуацій з повсякденного життя, що дає можливість змоделювати цілісний контекст реального спілкування з поєднанням мовленнєвих і немовленнєвих дій, вербального й невербального спілкування, візуальної та звукової репрезентації змісту і форми. Одним із найяскравіших результатів зацікавленні у вивчені іноземних мов є участь учениці 10 класу Бартяну Анастасії у всеукраїнській програмі розвитку дітей ENGin. Завдяки цій програмі Бартяну А. отримала унікальну змогу живого спілкування з носієм англійської. Щотижнева година спілкування відбувається у відео чаті за певною темою, що дає якісну практику мови та змогу розвивати і удосконалювати навички усного мовлення та сприймання іноземної мови на слух.

Ми не можемо похизуватися  результатами олімпіад тому що були скасовані предметні олімпіади з гуманітарних дисциплін. Звісно, пандемія COVID-19 внесла свої корективи  у навчання. Та вчителі суспільно-гуманітарного гідно приймають цей виклик. Вони швидко зорієнтувалися в ситуації і змогли організувати дистанційне навчання для школярів. Вчителі-предметники тримають зв’язок з учнями і батьками через Вайбер, створили класи classroom google, у яких розміщують завдання для учнів та навчальні матеріали, що допомагали  їм опановувати матеріал на відстані. Аби забезпечити успіхи у навчанні, вчителі пропонували учням готові й створювали власні інтерактивні вправи, вели уроки в Zoom. Така небайдужість і творчий підхід вчителів суспільно-гуманітарного циклу допомагає школярам успішно подолати цей складний період.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.