Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Аналіз роботи за І семестр 2020-2021 н.р.

Дата: 8 лютого 2021 о 12:47, Оновлено 8 лютого 2021 о 14:12

Основні підсумки роботи методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури за 2020 навчальний рік (I півріччя)  Новонекрасівського ЗЗСО

Діяльність  методичного об'єднання вчителів української мови та літератури, російської мови та світової літератури     у    2020 навчальному році була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, основних положень Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті, законів України "Про освіту",   "Про   загальну   середню  освіту",   постанов  Уряду   України,   інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо вивчення української мови та літератури, російської мови та світової літератури  у 2020 навчальному році, виконання державних програм   викладання української мови та літератури, російської мови та світової літератури, створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу.

Діяльність методичного об'єднання вчителів української мови та літератури, російської мови та світової літератури   у 2020 навчальному році була спрямована на створення належних сучасних умов для навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників навчально-виховного процесу.

У 2020 році методичне об’єднання вчителів української мови та літератури, російської мови та світової літератури працювало над темою: «Підвищення якості мовно-літературної освіти шляхом реалізації компетентісного, особистісно зорієнтованого й діяльнісного підходів до навчання», яка тісно пов’язана з методичною темою школи: «Формування особистих рис громадянина української держави: розвиненої духовності, художньої досконалості, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури, виховання людяності, милосердя, доброти».

З метою підвищення поінформованості та готовності до впровадження особистісно зорієнтованого навчання і виховання за єдиною для району темою відвідано два семінари.

Протягом I півріччя було проведено 2 засідання методичного об’єднання. Окрім традиційних форм роботи, методичне об’єднання школи провело засідання у формі круглого столу на тему: «Сучасні підходи до організації діяльності вчителя-словесника та навчання школярів у 2020-2021 н.р.», де вчителі прослухали аналіз методичної роботи вчителів-словесників за минулий навчальний рік, ознайомилися з нормативною базою, результатами ЗНО, обговорили й затвердили план роботи МО і календарно-тематичне планування на 2020-2021 н.р. У формі ділової (дидактичної) гри – проведена презентація педагогічних наробок, методичний практикум, освітній орієнтир. Як показала практика, активні форми роботи створюють позитивну мотивацію вчителів до творчості. На другому засіданні з доповіддю «Розвиток креативної особистості на уроках зарубіжної літератури та російської мови» виступила Лупу Г.Д. У своїй доповідді Галина Давидівна підкреслила, що для розвитку творчих здібностей більшості школярів важливою є саме роль учителя, його уміння управляти процесами творчого пошуку, йдучи від простого до складного. На уроках зарубіжної літератури учні полюбляють брати інтерв’ю в письменника, тим самим розвивають свої мовні вміння та навички. Результат таких ігор сприяє зацікавленню особистістю письменника, його творчістю та активізує читацький та життєвий досвід учнів. На уроках російської мови вчителька пропонує учням написати твір-мініатюру, використовуючи художні засоби, скласти діалог з використанням синтаксичних конструкцій, морфологічних одиниць. Таким чином перевіряється не тільки засвоєння матеріалу, але й уміння використовувати вивчене у мовленні, мотивується необхідність здобутих знань у житті.

На цьому ж засіданні з теоретичним питанням «Формування ключової компетентності. Вміння вчитися»  виступила керівник МО Іващенко І.М.  Свою доповідь розпочала словами Давида Гуліа: «Знання-це гість, а розум-це хазяїн, у добрій спілці треба жити їм…» Як зазначила Інна Миколаївна, ключова компетентність уміння вчитись виявляється у здатності учня організувати і контролювати свою навчальну діяльність. Ця компетентність реалізується на уроках шляхом формування мотивації навчання і здатності організовувати свою працю для досягнення результату, виконувати розумові операції й практичні дії. З метою забезпечення мотивації на уроках використовується цікавий матеріал, ілюстрації, дидактичні ігри, завдання, що спонукають до пошуку значимих для учня результатів. І на останок своєї доповіді вчителька підкреслила, що реалізація освітньої компетентності «вчись вчитися» буде успішною за умови комплексного забезпечення усіх складових навчального процесу.

Педагогічні працівники, які входять до складу МО вчителів української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури приділяють увагу учням, які цікавляться українською мовою та літературою, російською мовою та світовою літературою.

У районному етапі МАН було представлено роботи учениць: Георгіу Олександри, Денісової Вікторії, Чернової Валерії.  Робота Георгіу Олександри посіла II місце у районному етапі (керівник Іващенко І.М.)

Уже традиційно в листопаді проводиться День писемності та мови. До цього  свята було проведено усні журнали, відеолекторій «Історія української писемності», мовний квест «Мова- душа народу», комікси «У світі фразеологізмів», лінгвістичний брейн-ринг «У світі частин мови», виставка в бібліотеці, конкурси малюнків, виховні заходи.

П’ятикласники власноруч виготовили лейпбуки «Створення казки». Учні 9 - 11 класів писали Всеукраїнський радіодиктант «Виклики книжкової ери».

Також учні нашої школи взяли активну участь у Міжнародному мовно- літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім.Т.Г. Шевченка. Цього року призових місць немає. (Тірон Віолетта- 4м, Арешкіна Ганна-4м.)  У перспективі – взяти участь у конкурсі з української мови ім.П.Яцика та предметних олімпіадах.

Керівник   МО                                       Іващенко І.М.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.