Як навчити дитину любити читати
(Поради батькам)
- Якщо до школи є бажання і можливість займатися з дитиною, нехай вона прийде в школу, вміючи читати. У 4 – 5 років вчитися читати легше, ніж в 7 – 8 років.
- Терпляче допомагати дитині, якщо в неї недостатня швидкість читання.
- Навчаючи дітей читанню, спиратися на їхні інтереси. Дитина, яку вчили читати примусово, неохоче користується цим умінням.
- Більше грати з дітьми. Шлях дошкільника до грамоти лежить через ігри в звуки та літери.
- Розповідати дітям казки. Навіть «зовсім великі» діти (ми часто кажемо семи-восьмирічній дитині «Ти вже великий») дуже люблять пісеньку, казку перед сном. Це заспокоює їх, допомагає зняти напругу.
- Частіше влаштовувати сімейні читання.
- Читати самим, хай дитина бачить, що вільний час мама й тато проводять не тільки біля телевізора.
- Є речі, які дітям краще не чути і не знати: наприклад, сварки батьків на побутові теми і тому подібне Але незгоду батька та матері з приводу прочитаної книги діти повинні чути обов’язково.
- Брати до уваги, що вік з 7 до 16 років – це проміжок життєвого шляху, коли людина або набуває потребу в читанні та реалізує її протягом всього життя, або впускає цю можливість.
- Не завжди поспішати відразу відповідати на дитячі питання, краще порадити пошукати відповіді в книгах самостійно.
- Збирати вдома різні словники: орфографічний, енциклопедичний, іноземних слів та інші; виробляти у дитини звичку звертатися до словників і працювати з ними.
- Прагнути набувати та дарувати дітям гарні книжки, обов’язково з написом. Звертати увагу на те, що син або дочка читає.
- Разом з дитиною створити для неї таку бібліотеку, щоб в ній були різні книги, а не тільки, наприклад, фантастика чи пригоди.
- Разом купувати, читати, ремонтувати книги, обговорювати прочитане. В цьому випадку набагато легко впливати на читацькі смаки дитини.
Обов’язково записати дитину в бібліотеку. Час від часу ходити туди разом з ним.