Звіт про роботу методичного об’єднання
вчителів початкових класів
за 2019-2020 н. р.
Методичне об’єднання вчителів початкових класів Новонекрасівської ЗОШ працювало над проблемою «Формування мотивації навчання молодших школярів».
Завдання методичного об’єднання вчителів початкових класів:
1. Впровадження особистісно-орієнтованого та діяльнісного підходів в організації роботи членів ШМО.
2. Створення умов для успішного впровадження Концепції Нової української школи, Державного стандарту початкової освіти на засадах компетентнісного підходу.
3. Створення гуманного соціокультурного середовища для самовираження, самоактуалізації, самоствердження та самореалізації кожного вчителя, його повноцінного професійного розвитку й особистісного самостановлення.
4. Задоволення особистісних освітніх потреб вчителів.
5. Формування єдиного освітнього-методичного простору для професійного зростання педагогів.
Кожного класовода хвилює питання, як зробити навчання цікавим. Вони своє завдання як учителя бачать в тому, щоб розвинути інтелектуальні здібності своїх учнів, підтримати їхнє бажання вчитися, допомогти дітям досягти успіху. Кожен урок, проведений вчителями, – це цікава подорож з дітьми у світ науки, це і гра, і пізнання нового, і радість творчого пошуку. Це час зростання особистості учнів, їх розумового розвитку, творчого мислення, психологічного комфорту. Зміст праці вчителі збагачують за допомогою різноманітних інноваційних методів і прийомів. Їх уроки відзначаються логічною завершеністю, умотивованістю, оптимальністю вибору форм і методів роботи. Постійно спонукають учнів працювати в парах і групах, створюють умови для вільного висловлювання думки, міркування. Вчителі люблять своїх вихованців, допомагають їм усвідомити свою індивідуальність і неповторність, кожного дня під час уроків і в позакласній діяльності створюють для учнів ситуацію успіху.
Особливо багато уваги вчителі приділяють посиленню ролі самостійної практичної і розумової пізнавальної діяльності, розвитку навичок самоконтролю в процесі цілеспрямованого пошуку знань. Застосовують ігрові ситуації, головоломки, ребуси, логічні задачі, завдання на кмітливість, здогадку тощо.
Складаючи план роботи МО було враховано проблему, над якою працює район, школа, члени методичного об’єднання. План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів виконано. У своїй роботі вчителі досягли певних успіхів у навчанні та вихованні молодших школярів, формуванні пізнавальної самостійності, розвитку зв’язного мовлення, здібностей та інтересу учнів до навчання.
Протягом 2019-2020 навчального року було проведено 3 засідання під час навчального процесу і 2 засідання дистанційно, на яких розглядались актуальні проблеми питання із методики викладання навчальних дисциплін, обговорювались та аналізувались відкриті уроки та виховні заходи.
Під час першого засідання опрацювали тему «Особливості організації навчально-виховного процесу» з метою вивчення основних нормативних документів що регламентують функціонування початкової школи в умовах НУШ. Затвердили план роботи МО на 2019-2020н. р. Обговорили та опрацювали внесені зміни до навчальних програм та критерій оцінювання.
Друге засідання працювало над темою «Системно- діяльнісний підхід до формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів». Метою її проведення був пошук нових шляхів підвищення ефективності уроку. Знайти різні форми та методи співпраці учителя та учнів. У науково- теоретичному блоці другого засідання був проведений круглий стіл «Інклюзивна освіта-соціальна модель устрою суспільства. Особливості організації освітнього процесу в інклюзивному середовищу. Олініченко С.Л. виступила з доповіддю, а Чуйкова Т.Ю. поділилася практичним досвідом. У інформаційному блоці обговорили «Адаптацію першокласників до шкільного колективу», «Наступність дитячого садка та початкової ланки. Адаптація учнів до навчання у 1-му класі та склали план тижня початкових класів.
У січні місяці було проведена третє засідання МО під темою «Педагогіка партнерства як ключовий компонент НУШ». Тірон Л.К. провела гру-практикум «Гра по-новому-навчання по іншому з LEGO. Метод компетентнісного навчання - Шість цеглинок», Кіліміченко В.П. ознайомила з доповіддю –презентацією «Розвиток критичного мислення на уроці математики». На 3-му засіданні обговорили проведення тижня початкових класів, підвели підсумки контрольних робіт у 3-4 класів, опрацювали рекомендації щодо усунення недоліків. Ознайомили молодого вчителя Бондаренко А.В. з планом МО початкових класів та назначили наставника Тірон Л.К.
Четверте та п’яте засідання МО було проведено онлайн.
На 4 засіданні позачергово було розглянуто питання «Дистанційне навчання в початкових класах в умовах карантину». Вчителі поділилися досвідом використання навчальних платформ та соціальних мереж у роботі з учнями дистанційно. В інформаційному блоці було розглянуто питання про скасування ДПА в 4 класі. Вчителі поділилися інформацією про хід самоосвіти під час карантину, участь у вебінарах, педагогічних конференціях та проходження курсів підвищення кваліфікації.
На п’ятому засіданні було підведено підсумки роботи МО та навчально-виховного процесу у початковій школі за 2019-2020 н. р. Всі члени МО звітували про виконання навчальних програм навчальних, звіт вчителів про проведення контрольних робіт у 3-4-му класі. Всі вчителі початкових класах та вчителі, що викладають у початкових класах, стали активними учасниками ШМО. Вони працювали над проблемною темою, розкривали її на відкритих уроках, доповідях, добірках завдань, ігор, тощо.
Форми роботи ШМО були різноманітними та відповідали сучасними вимогам.
Вчителями початкових класів на базі школи були проведені відкриті уроки для молодих вчителів району. Вчитель 1 класу Олініченко С. Л. показала ранкову зустріч за темою «Театр». Вчитель 2 класу Тірон Л. К. провела урок з математики за темою «Віднімання виду 40 -8. Складання та розв’язування задач за виразом». Вчитель 3 класу Ісарева О. А. — урок з українського читання «А. Кислий «Про що розповів вітер» . Вчитель 4 класу Кіліміченко В. П. українська мова «Рід іменників». Проведено відкриті виховні заходи для вчителів школи. В першому класі вчителем Олініченко С. Л. було проведено виховний захід «Посвята в школярі». В другому класі вчителем Тірон Л. К «Толерантність – це…», виховний захід «Чарівні слова». В третьому класі вчителем Ісарева О. А. — виховний захід «Мої права та обов’язки» та «Безпека на водоймах». В четвертому класі вчителем Кіліміченко В. П. — відкритий виховний захід «Великі права маленької дитини» та святкова година-спілкування «До нас завітав Миколай».
Вчителями початкових класів був проведений тиждень початкової школи. Учні початкових класів брали активну участь в математичному КВН та іграх «Найрозумніший», конкурсах знавців української мови, заочних мандрівках, інсценуванні українських народних і авторських казок. Вчитель Ісарева О. А. брала участь в конкурсі «Вчитель року», де посіла 4 місце.
Проводилась робота з обдарованими дітьми. Учні 2-4 класів брали участь у конкурсі знавців з природознавства «Колосок», шкільній олімпіаді з математики та шкільному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика.
Всі члени методичного об’єднання брали активну участь в підготовці та проведенні педагогічної ради. Вчителі підготували доповіді за темою Використання інтерактивних методів на уроках в початкових класах ЯДС-Олініченко С. Л. української мови - Тірон Л .К. читання - Кіліміченко В.П. математики – Ісарева О. А. В 1-2 класах було проведено відкриті ранкові зустрічі для вихователів дитячого садка та адміністрації школи.
Всі класні керівники провели відкриті заходи до свята 8 Березня. Учні початкових класів брали активну участь у акціях «Годівничка», «Від серця до серця», «Чисті джерела». Участь у всеукраїнському проекті «Мішочок».
Всеукраїнській зимовій та весняній онлайн олімпіадах і получили дипломи 1-3 ступенів та сертифікати учасників.
Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Метелики -німий шедевр природи», де посіли Пісікін Євген 1 місце, Скіцан Дарина - 3 місце.
Вчителями 2-3 класів були організовані екскурсії в місто Ізмаїл, під час якої діти практично ознайомилися з темами предмету ЯДС: «Річки України», «Країни ЄС». Відвідали виставу «Вухастих та Пухнастих», «Братик Кролик».
Традиційно у березні до дня народження Т.Г. Шевченка було проведено конкурс «Найкращий читець віршів Великого Кобзаря», літературне свято «Уклін тобі, Тарасе!», конкурс малюнків до віршів поета, розв’язування кросвордів. Учні початкових класів нашої школи брали активну участь у Міжнародному конкурсі «Кенгуру».
Вчителі початкових класів продовжать роботу над подоланням розриву між теорією та практикою у викладанні навчальних предметів, на розкритті інтересів, нахилів та здібностей учнів з метою виявлення самостійної творчості кожної особистості.
Керівник ШМО Л. К. Тірон