Гіперактивна дитина
(Порадьте батькам)
- Надавати дитині можливість для витрачання енергії. З цією метою корисні щоденні фізичні заняття на свіжому повітрі, тривалі прогулянки.
- Оберігати дитину від перевтоми, оскільки це призводить до зниження у неї самоконтролю та наростання гіперактивності. Доцільно працювати з нею в першій половині дня, зменшувати навантаження, робити перерви.
- Дотримуватися у відносинах з такою дитиною «позитивної моделі»: хвалити її, коли вона цього заслуговує; підкреслювати її успіхи, що допоможе закріпити упевненість дитини у власних силах; заохочувати її за всі види діяльності, що вимагають концентрації уваги.
- Підтримувати вдома чіткий розпорядок дня (час їжі, виконання домашніх завдань і сну). Завести щоденник самоконтролю та відзначати в ньому разом з дитиною її успіхи вдома та школі.
- Уникати різкого тону в розмові з нею, прагнути розмовляти стримано, спокійно, м’яко. Бажано уникати місць і ситуацій, де збирається багато людей. Це надає їй надзвичайно стимулюючу дію.
- Включати дитину в колективну гру поетапно. Починати можна з індивідуальної роботи, потім підключати дитину до ігор в невеликих групах, і лише після цього переходити до колективних ігор.
- Давати дитині в певний відрізок часу тільки одне завдання, щоб вона була в силах його завершити. Уникати довгих інструкцій. Казати конкретно, у справі, не більше десяти слів. Для підкріплення інструкцій можна використовувати зорову стимуляцію, привертаючи додаткові органи чуття.
- Частіше казати «так», уникати слів «ні» і «неможна».
- Проводити з нею більше часу: грати, учити, як правильно спілкуватися з іншими людьми, як поводитися в суспільних місцях.
- Удома слід створити для дитини спокійну обстановку. Ідеально було б надати окрему кімнату. У ній повинна бути мінімальна кількість предметів, відволікаючих її увагу. Колір шпалер повинен бути заспокійливим, перевага віддається блакитному кольору. Дуже добре в кімнаті організувати спортивний куточок.
- Не вимагати від неї високих оцінок по всіх предметах. Досить мати гарні оцінки по трьом основним.
- Намагатися, щоб дитина висипалася. Недолік сну призводе ще до більшого погіршення уваги та самоконтролю.
- Спокій батьків – кращий приклад для дитини.