В умовах коли щоріч з’являються нові професії, коли наукова революція розвивається – ринок праці потребує старих та нових кадрів. Суспільство потребує роз’яснювальної роботи щодо професій, які є необхідними в нашій державі. Якщо ж вибір професії зроблено необгрунтовано, то людина приречена до багаторічних "Сизифових мук”. Чому ж саме до них – тому, що якщо напрямок професійної діяльності вибраний невірний, то ця діяльність не приноситеме людині задоволення, і психологічно особистість не буде готова до вироблення кращих результатів, показників, особистість буде деградувати, і її оточення матимеме несприятливий психологічний клімат.
Щоб запобігти помилок у виборі професії, необхідна психологічно і педагогічно доцільна, систематична робота з профорієнтації з учнівською молоддю як в школі, так і вдома.
Старшокласникам часто бракує інформації, що стосується питань професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах.
Існує різноманітна кількість методичного матеріалу з питань профорієнтації у закладах освіти, але чітко визначених пояснень, подальших дій, допомоги у виборі майбутнього професійного напрямку учніми шкіл не існує.
Дуже часто на шляху вибору учнями професії стають іхні батьки, які не розуміють чому саме їхня дитина обрала саме цей професійний напрямок, тому ми в своїй праці систематизуємо найголовніші профорієнтаційні підходи, напрямки тощо.
Завершальним етапом психологічної та практичної підготовки учнів до трудової діяльності є їх правильна професійна орієнтація.
Професійна орієнтація - система навчально-виховної роботи, спрямованої на засвоєння учнями знань про соціально-економічні й психофізіологічні умови правильного вибору професії, формування в них уміння аналізувати вимоги різних професій до психологічної структури особистості, а також свої професійно значущі якості, шляхи й засоби їх розвитку.
Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.
На платформі Zoom 10 листопада фахівцями служби зайнятості була організувана онлайн конференція з учнями дев’ятих та одиннадцятих класів. Слухачі отримали інформацію стосовно особливостей реєстрації в службі зайнятості, надання допомоги по безробіттю у період карантину, їм презентували електронні сервіси служби зайнятості. Учні отримали інформацію з тем, які зараз найбільше цікавлять людей та відповіді на свої запитання.
Практичний психолог школи Лапшина І.Г. провела анкетування майбутніх випускників з метою визначення подальшого профілю навчання. Серед учнів 11 класу була проведена діагностика за допомогою психологічних методик щодо вивчення рівня готовності до вибору майбутньої професії. Метою дослідження було формування професійних інтересів учнів та профілактика стресових станів перед вибором професії.
У шкільній бібліотеці всі бажаючі мали змогу переглянути тематичну літературу «У світі професій», «Зроби сам».
Сподіваємося, що дана конференція позитивно вплине на вибор майбуття наших старшокласників!