Вчимося бути толерантними!
Толерантність означає поважання, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості.
Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Толерантність – це єдність у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, а й політична та правова потреба. Толерантність – це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від культури війни до культури миру.
Толерантність – це не поступка, поблажливість чи потурання. Толерантність – це передусім активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.
Згідно річного плану роботи закладу на 2020/2021 навчальний рік, з метою відзначення Дня толерантності, сприяння інформованості учнів про зміст європейської цінності – толерантності, збільшення кількості людей, які її поділяють, удосконалення рівня розуміння терміну «толерантність» в закладі, заохочення дітей до відповідальної громадянської позиції, в Новонекрасівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено Тиждень толерантності.
- Для учнів 5-11 класів класними керівниками були проведені виховні години різноманітні тренінги, виховні заходи тощо:
- «Толерантність та її місце в шкільному процесі»
- «Дружній колектив: який він?»
- «Подаруй світу посмішку»
- «Що таке дружба»
- «Толерантність врятує світ»
- «Запалімо ліхтарик толерантності»
- «Ознаки толерантної людини»
- Для учнів 1-11 класів практичним психологом Лапшиною І.Г. та соціальним педагогом Колодєєвою О.С. були проведені різноманітні ігри, акції та тренінги:
- Анкетування «Що ти знаєш про толерантність?»
- Акція «Створи квітку толерантності»
- Гра «Знайди посмішку»
- Акція «Візьми з собою частинку гарного настрою»
- Паркан відвертості «Я хотів би сказати…»
- Перегляд відеороликів та соціальної реклами про доброту, терпіння, порозуміння в світі.
- Хвилинка позитиву «Комплімент кожному»
- Психологічна гра «Подорож на планету добра»
- Відкрите тестування «Який ти друг?»
- Анкетування «На скільки ви толерантні?»
Толерантність (терпимість) означає, що кожен має право вільно дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.
Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.
Ми всі різні. Але ми всі рівні. Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.