Звіт про роботу методичного об’єднання
вчителів початкових класів
за 2017-2018 н.р.
У шкільному методичному об’єднанні п’ять вчителів початкових класів. Вчителі працювали над проблемою «Формування мотивації навчання молодших школярів». Було заплановано і проведено п'ять засідань МО.
Проводилась робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення районних семінарів, засідань МО вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів з використанням інтерактивних технологій, творчих звітів вчителів, що атестуються, участь учнів у конкурсах та олімпіадах, виготовлення дидактичного, роздаткового матеріалу, зміцнення навчально-матеріальної бази початкових класів, співпраця початкової ланки та ДНЗ, початкової ланки та середньої.
У 2017-2018 навчальному році методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів; інтеграцію у навчально-виховному процесі. Головним напрямком у роботі МО класоводи обрали модернізацію навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій.
Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду проводилося шляхом опрацювання і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту, шляхом опрацювання новинок методичної літератури, проведення круглих столів, семінарів з метою обміну досвідом, проведення творчих звітів вчителів, що атестуються.
Так вчитель Ісарева Олена Арсентіївна, що проходила атестацію у 2017-2018 начальному році, провела відкриті уроки з української мови та математики для вчителів шкільних МО та — відкритий урок для районного МО (інтегрований урок з української мови та трудового навчання «Свійська птиця»).
Кожним членом МО протягом начального року були проведені відкриті уроки та виховні заходи з використанням інтерактивних технологій. Учителі МО брали участь у предметних тижнях, що були заплановані навчальним та виховним планом школи. Проводилась робота з обдарованими учнями. Учні початкової школи брали участь в олімпіадах (1 клас: олімпіада з математики І місце Салямова Анастасія, ІІ місце Дубровін Сергій, ІІІ місце Арешкін Тімофій, Рябоконь Дар’я; конкурс знавців рідної мови І місце Арешкін Тімовій, ІІ місце Скіцан Дарина, ІІІ місце Голаванюк Богдан), у конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, в конкурсі знавців математики «Кенгуру» (2 клас: Колодєєва Марія, Гайдаржи Вікторія, Арєшкін Євген, Шубарт Ксенія; 3 клас: Колодєєв Тімур, Чернова Дар’я, Шульга Олег, Черой Максим, Громовенко Юлія; 4 клас: Яковина Антон, Ісарєв Іван, Поповиченко Аріана, Арешкін Давид), в конкурсі знавців природознавства «Колосок» (2 клас: Колодєєва Марія, Гайдаржи Вікторія, Арєшкін Євген, Пісікін Євген; 3 клас: Лупу Ілона, Шевченко Єлизавета, Дорошева Софія, Задорожнюк Єгор; 4 клас: Яковина Антон, Ісарєв Іван, Щука Надія, Арешкін Давид). За результатами конкурсів учні нашої школи отримали грамоти і сертифікати.
Протягом року вчителі ознайомлювалися з досягненнями психолого-педагогічної науки, проводився огляд новинок педагогічної та методичної літератури.
Аналіз роботи педагогів членів МО дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми об’єднання в основному виконано. У 2017-2018 навчальному році успішно пройшла атестацію вчитель Ісарева Олена Арсентіївна (підтверджено І кваліфікаційну категорію).
Однак, поряд з позитивними результатами в роботі МО є ряд недоліків:
- недостатній рівень виявлення та впровадження передового педагогічного досвіду,
- потребує прощення робота з обдарованими учнями,
- недостатнє забезпечення уроків сучасним технічними засобами навчання.