Звіт роботи методичного об’єднання
вчителів початкових класів
за 2018-2019 н.р.
Протягом 2018/2019 навчального року вчителі початкових класів працювали творчо, наполегливо, ефективно та результативно.
У шкільному методичному об'єднанні 5 вчителів початкових класів.
Члени методичного об'єднання в 2018/2019 навчальному році працювали над проблемою «Формування мотивації навчання молодших школярів».
Проводилось велика робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення районних семінарів, засідань методоб'єднання вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів з використанням інноваційних технологій, творчих звітів учителів, що атестуються, участь учнів у конкурсах і олімпіадах, виготовлення наочних посібників, дидактичного, роздаткового матеріалу, зміцнення навчально-матеріальної бази початкових класів, співпраця початкової ланки та ДНЗ.
В 2018/2019 навчальному році робота методичного об'єднання була спрямована на:
- формування ключових компетентностей молодших школярів нової української школи;
- використання інтерактивних методів на уроках в початковій школі;
- підвищення ефективності уроку через диференціацію і особистісно-зорієнтований підхід до навчання;
- розвиток творчих здібностей обдарованих дітей та дітей старшого дошкільного віку;
- адаптацію 6-річних дітей до навчання у школі;
- індивідуальні заняття із слабко встигаючими учнями;
- створення на уроці позитивного емоційного мікроклімату, уміле використання різноманітних засобів стимулювання дитини;
- організацію ігрової діяльності молодших школярів;
Було сплановано і проведено 5 засідань методоб'єднання вчителів початкових класів на базі Новонекрасівської ЗОШ.
На засіданнях методичного об'єднання розглядалися найрізноманітніші проблеми навчання і виховання. У період між засіданнями члени методоб'єднання проводили Тиждень початкових класів, індивідуальні та групові консультації, тренінги.
Кожним членом методоб'єднання протягом 2018/2019 навчального року були проведені відкриті уроки з використанням інноваційних технологій та відкриті виховні заходи. Вчитель Тірон Л.К. провела відкриті уроки з математики за темами: «Додаємо і віднімаємо числа: 0, 1, 2, 3», «Вимірюємо і порівнюємо відрізки». Виховні заходи: у 4 класі — «Прощання з початковою школою» (вчитель Олініченко С.Л.); у 2 класі — «В серці моєму Україна» (вчитель Ісарева О.А.); у 1 класі — «Прощання з Букварем» (вчитель Тірон Л.К.); у 3 класі — «Нумо, дівчатка!» (вчитель Кіліміченко В.П.)
Всі вчителі протягом навчального року працювали над самовдосконаленням педагогічної майстерності. Про свою роботу звітували на засіданнях ШМО і шкільних педрадах. На засіданні шкільного методичного об’єднання було заслухано дві доповіді: «Удосконалення мовленнєвого розвитку молодших школярів» — вчитель Олініченко С.Л. та «Особливості застосування інтерактивних технологій навчання на уроках в початковій школі» — вчитель Кіліміченко В.П. Також на засіданні МО було проведено семінар-практикум «Разом до Нової школи» (Ранкові зустрічі, ігри, вправи-розминки, розваги) та заняття з елементами тренінгу з учителями початкової школи «Нова українська школа: оцінювання по новому».
На засіданні педагогічної ради вчителем Тірон Л.К. було проведено тренінг для вчителів школи під назвою «Цікаві завдання з LEGO» та продемонстровано презентацію на тему: «Нова українська школа — школа компетентностей ХХІ століття». Протягом 2018/2019 н.р. члени методичного об'єднання брали активну участь у засіданнях районних методичних об'єднань. На засіданні педагогічної ради була представлена доповідь та презентація на тему: «Педагогічна етика вчителя», підготовлені вчителем Ісаревою О.А.
Протягом навчального року молодші школярі брали участь в різноманітних конкурсах. Це:
• конкурс знавців рідної мови ім. П. Яцика (учениця 4 класу Чернова Дар’я посіла І місце в ІІ турі);
• тематичні конкурси малюнків;
• шкільні конкурси читців творів Тараса Шевченка;
• всеукраїнський математичний конкурс «Кенгуру»;
• всеукраїнський конкурс «Соняшник»;
• всеукраїнський природничий інтерактивний конкурс «Колосок».
• конкурс мистецтв «Чисті роси» (учениці 1 класу Узун Єва та Тірон Ангеліна посіли І місце в номінації хореографія, учениця 2 класу Конькова Єлизавета ІІ місце в літературному конкурсі читців, учениця 4 класу Чернова Дар’я посіла ІІ місце в літературному конкурсі читців).
У кінці навчального року учні 4 класу писали підсумкові контрольні роботи (ДПА) з математики, української мови, які свідчать про результати роботи вчителя Олініченко С.Л.
Протягом року вчителі початкової школи і вихователі ДНЗ ознайомлювалися з досягненнями психолого-педагогічної науки, проводився огляд новинок педагогічної та методичної літератури. Було проведено Круглий стіл за темою: «Забезпечення наступності між дошкільним закладом і початковою школою», де були розглянуті питання з актуальності проблеми наступності в умовах освітньої реформи «нова українська школа» та вимоги програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» у новій редакції.
Аналіз роботи педагогів-членів МО дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми об’єднання в основному виконано. У 2018-2019 н.р. успішно пройшла атестацію вчитель Тірон Л.К. (підтверджено вища кваліфікаційна категорія та звання Старший вчитель)
Однак, поряд з позитивними результатами в роботі методичного об'єднання є ряд недоліків:
– недостатній рівень виявлення та впровадження передового педагогічного досвіду;
– потребує покращення робота з обдарованими учнями;
– мале висвітлення власних педагогічних доробок у педагогічній пресі;