Звіт
про роботу учнівського самоврядування
за 2018-2019 навчальний рік
Учнівське самоврядування – це широке поле можливостей для самореалізації кожного учня, орієнтоване на досягнення соціально - корисної мети, індивідуальної і суспільної користі. В нашій школі сфери розвитку учнів через органи учнівського самоврядування різноманітні: міністерство культури і дозвілля, міністерство освіти, міністерство охорони здоров я, міністерство інформації ,міністерство внутрішніх справ, міністерство милосердя
Учнівське самоврядування є універсальною формою організаторської діяльності, яку можна вважати способом організації життя шкільного колективу та чинником творчої самореалізації особистості. Воно сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективному входженню в доросле життя. Діти стають не спостерігачами життя, а його учасниками. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.
Щороку у нашій школі планується та проводиться значна кількість заходів, які мають на меті виховання в учнів відчуттів і рис поведінки, що включають в себе любов до Батьківщини, активну працю та підтримання і збільшення традицій народу, дбайливе ставлення до історичних пам’ятників і звичаїв рідної країни, любов до рідних місць, прагнення до зміцнення честі і гідності Батьківщини, готовність і вміння захищати її, мужність і самовідданість, пошану звичаїв і культури інших країн і народів, прагнення до співпраці з ними.
У 2018-2019 навчальному році учнівське самоврядування здійснювалося через роботу учнівської ради школи, яка має на меті виховання творчої, соціально активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації. Таким чином, ми розглядаємо шкільне самоврядування як режим протікання спільного і самостійного життя, в якому кожен учень може визначити своє місце і реалізувати свої здібності та можливості.
Впродовж року учнівський актив брав участь у таких благодійних акціях: «Назустріч мрії», «Серце до серця», а також матеріально допомагав односельцям, які опинились у складних життєвих ситуаціях.
Активна участь в учнівському самоврядуванні сприяє розвитку творчих здібностей учнів, проявляє їхню громадську позицію як патріота України, допомагає реалізувати лідерські якості. В процесі впровадження моделі учнівського самоврядування, у школі можна відстежити цілий ряд шкільних традицій: День знань, загальношкільний День здоров’я, День вчителя, святкові вистави до Дня Святого Миколая, Новорічні свята, День матері, проведення предметних і тематичних тижнів та багато інших заходів
Слід відзначити належну роботу Міністерства освіти. Члени навчальної комісії організовують раз на рік День учнівського самоврядування в школі, яке проводять на свято Дня учителя. Цього року не лише учні 11 класу, а й десятикласники мали змогу проявити свої навички управлінської діяльності та побувати в ролі вчителя чи вихователя.
Члени навчальної комісії надають учням допомогу, яким складно у навчанні, залучають учнів до участі в шкільних та районних олімпіадах, конкурсах, інтелектуальних іграх. У лютому традиційно було проведено свято День народження школи на якому учні-переможців олімпіад, МАН та переможців в творчому житті школи змогли презентувати свої досягнення, уподобання та захоплення отримали почесні грамоти та подарунки
Впродовж року Міністерство дисципліни і порядку проводило рейди щодо вивчення стану готовності, учнів до навчального процесу «Паління», «Зовнішній вигляд», «Щоденник», «Підручник», «Запізнення на перші уроки» та інші. Результати висвітлювались на шпальтах шкільної газети « Шкільне життя» та оголошувалися на загальношкільній лінійці.
Цього року, як і кожного, слід відзначити роботу та досягнення Міністерства культури і дозвілля, члени якого вміло та творчо організували та провели позакласні заходи: розважальні вечора, Новорічні ранки, новорічний бал, День Валентина та інші . Брали активну участь в організації естетичного оформлення школи, актового залу до свят.
Міністерство чистоти і порядку брало участь у проведенні загальношкільних лінійок, надавало допомогу у вихованні свідомої дисципліни, дотриманні учнями Правил для учнів, організовувало чергування класних колективів по школі, виховувало в учнів бережливе ставлення до збереження шкільного майна. Кожного понеділка черговий клас звітує про свою роботу, вказує на порушення, які були зафіксовані черговими учнями
Міністерство охорони здоров’я і спорту залучало учнів до спортивних гуртків та секцій, до участі у змаганнях, організовувало активний відпочинок школярів під час перерв, вело пропаганду здорового способу життя, допомагало у проведенні Днів здоров’я.
Слід відзначити належну роботу Міністерства інформації . Міністерство вчасно організовувало виставки стіннівок та малюнків, присвячених визначним календарним датам, випускають стінгазету «Шкільне життя», про життя школи та участь у святах і різноманітних заходах .
Впродовж року учнівське самоврядування тісно співпрацювало з педагогічним колективом, вели активну роботу з національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.
Виховні заходи, які були проведені в нашій школі впродовж 2018-2019 навчального року:
1. День здоров’я. Дуже подобається учням всіх вікових категорій спортивні змагання, співають патріотичні пісні, готують партизанську кашу. Такі заходи активізують учнів до спортивно-туристичної діяльності, сприяють патріотичному вихованню.
2. Олімпійський тиждень. Різноманітні спортивні змагання серед учнів. Крім духу змагань між учнями, формує моральні засади майбутніх захисників Батьківщини.
3. Вшанування людей похилого віку: благодійна акція «Поділись своєю добротою» Справжнє милосердя - це бажання приносити допомогу іншим людям, не думаючи про винагороду.
Почався тиждень Милосердя з відвідування ветеранів педагогічної праці та привітання їх з Днем працівника освіти. Учнівським самоврядуванням та наставниками було організовано та проведено серед учнів 5-11 класів шкільну акцію «Поділись своєю добротою - подаруй людям радість!». До акції долучились вчителі, учні школи та батьки. Не залишився ніхто осторонь. Було зібрано харчові набори – макаронні вироби, гречку, рис, цукор, печиво, чай, борошно тощо. Були сформовані загони з учнів 6-11 класів, які рознесли продуктові набори односельцям - ветерану війни Бородкіну М.С., ветеранам педагогічної праці - Шевченко Л.М., Страдубановій Л.А., Мітакі І.М., та самотнім людям похилого віку.
Учні та вчителі нашої школи прийняли участь у благодійній акції «Скарбничка доброї надії», це допомога дітям з онкозахворюваннями . Міністерством Милосердя були зібрані гроші (700 гривен) перерахувати на адресу Благодійного фонду та прийняли участь у акції «Від серця до серця» та зібрано для онкохворих дітей 1200грн.
З метою належної підготовки дітей до школи, нового навчального року, надання всебічної допомоги вересні проходила акція «Готуємо дітей до школи». В результаті акції допомога надана 57 учнів з малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей, та дітям , які знаходяться під опікою. Члени міністерства Милосердя стали активними учасниками цієї акції, вони вручили одяг та подарункові набори, які складалися з шкільного приладдя(олівці, ручки,зошити, альбоми для малювання, обкладинки, лінійки тощо). Такі благодійні вчинки сприяють формуванню в учнів доброти, щирості, підтримки один одному, взаємодопомоги, вчать дітей бути милосердними і проявляти допомогу ближньому.
З 12 грудня по 18 грудня в рамках Тижня Безпеки дитини пройшли різноманітні заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; роз’яснення основних правил безпечної життєдіяльності серед учнівської молоді; розвиток життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування у школярів співчуття, бажання допомогти.
Педагог – організатор разом з лідерами учнівського самоврядування, а саме міністерством культури та здоров’я та порядку для учнів 1 - 4 класів провела гру – вікторину «Знатоки ПДД» та конкурс малюнків «Мій кращий друг-безпечний рух».
На заході учні проходили наступні етапи: «Перехрестя загадок», «Зрозумій мене», «Автомульти», «Розмовляючи знаки». Діти виконували тестові завдання, малювали ілюстрації з правил дорожнього руху. Для учнів 5-6 класів лідери учнівського самоврядування разом з педагогом – організатором провели гру «Подорож до країни безпеки». Під час проведення гри, учні демонстрували свої знання з правил безпечної поведінки в побуті, на вулиці, на природі, в школі і вдома. Навчилися розпізнавати і оцінювати потенційну небезпеку, яка може загрожувати життю людини. Учнівським самоврядуванням було складені пам’ятки поведінки « Сам удома» для учнів початкових класів. Виховні заходи проходили з використанням інформаційних технологій.
З 24 по 28 вересня, з метою виховання учнів та формування в них навичок культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом, вчитель фізичної культури Скрипніченко Т.В., вчителі початкових класів та міністерство спорту та культури протягом тижня провели спортивні заходи для учнів школи,
Учні молодших класів зібралися на спортивні змагання «Спорт – сила, краса, здоров’я». Змагалися команди 1-4 класів на швидкість, спритність (подолання перешкоди), силу (перетягування канату), кмітливість та винахідливість.
Серед учнів середньої ланки пройшли змагання з детболу. Змагалися команди дівчат та хлопців. Отримали перемогу в цих змаганнях дівчата 7 класу та хлопці 5 класу .
В змаганнях з футболу, в якому прийняли участь старшокласники 8-11 класів переможцями стали команда 10 класу.
Відбулись змагання з настільного тенісу, прийняли участь в цих змагання 8 учнів з різних класів. На підсумковій лінійці Міністри культури, здоров’я та спорту нагородили почесними грамотами переможців змагань.
Цікаво в школі пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності. Метою тижня були: набуття у підростаючого покоління навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я і життя людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, залучення дітей до масово-роз’яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності. Різноманітні заходи відбулися з 15 по 22 квітня 2019 року , які закінчилися проведенням дня ЦО. Розпочався тиждень лінійкою, на якій лідери учнівського самоврядування, під керівництвом педагога-організатора ознайомили учнів та вчителів з планом проведення тижня.
Педагог - організатор Арешкіна Н.І. разом з лідерами учнівського самоврядування Тірон Дариною та Арешкіною Ганною провели вікторину для учнів початкових класів «Бережи себе», яка складалася із 4 етапів: «Якщо виникла пожежа», «Якщо ти пішохід», «Якщо ти на прогулянці», «Якщо ти вдома один». Для учнів 3-4 кл. виступила агітбригада юних пожежників «Агенти 101», учасники бригади ще раз нагадали дітям правила безпечної поведінки, (учасниками агітбригади є лідери учнівського самоврядування).
Для учнів 5 та 6 класів Наталія Іванівна разом з міністром здоров’я Гапоновим Олександром провела вікторину «Правила безпеки життєдіяльності». Конкурсна програма складалася із таких завдань: «Розминка» , «Я – учасник дорожнього руху», «Пожежна тривога», «Корисне -шкідливе», гра «Сядь на пеньок - скуштуй пиріжок» та «Світлофор». Під час гри діти продемонстрували свої знання та обізнаність з правил поведінки під час виникнення небезпечних ситуацій. В 5 класі перемогла команда «Рятівників», в 6 класі перемогу отримала команда «Пожежники».
В 7 та 8 класах педагог - організатор разом з учнівським самоврядуванням підготували та провели брейн – ринг «Наша безпека». Під час проведення гри учні проходили випробування: перша допомога, складання пам’ятки для учнів початкових класів та складання алгоритму дій у надзвичайній ситуації при виявлені травлення газу та допомога людині при ураженні електричним струмом. Учні 8-11 класів під час проведення дня ЦО продемонстрували свої практичні навички та дії під час надзвичайної ситуації. При підведенні підсумків за конкурс плакатів перемогу отримали учні 7 класу.
В школі з 21 січня по 25 січня пройшов тиждень Безпечного Інтернету. В проведенні Тижня Безпечного інтернету лідери учнівського самоврядування Тірон Дарина, Кіося Володимир, Міхайлова Ірина брали активну участь. Разом з вчителем інформатики Арешкіною Н.І. для учнів початкових класах провели гру-подорож «Безпечний Інтернет для дитини», тестування «10 правил користування Інтернетом». Під час гри діти виконували завдання «Павутинка», «Склади слово», «Мікрофон», «Знайди помилку», працювали в групах, виконуючи вправу «Світлофор», складали за допомогою конструктора LEGO «вежу» - користь та безпека Інтернету. Завершенням подорожі стало тестування «10 правил користування Інтернетом». Для учнів початкових та середніх класів лідери учнівського самоврядування виготовили буклети «Безпечний Інтернет для дитини»
З 8 по 12 жовтня пройшли заходи під гаслом «Будемо гідні слави героїв»:
Педагог - організатор Арешкіна Н. І. разом з лідерами учнівського самоврядування Плотніковим В’ячеславом, Гапоновим Олександром , Кіося Володимиром провели спортивні змагання «Козацькому роду нема переводу» серед учнів 2-4 класів та серед учнів 6-7 класів. Почалися змагання з козацького маршу. Команди демонстрували стройову підготовку, із завзяттям виконували складні завдання: «Підкорювач небес», «Влучи у ціль», «Побратими», «Наш солдат розумом багатий » тощо, а дівчата підтримували своїх товаришів із задоволенням виконували українські народні пісні та весело танцювали. Перемогу здобули команда 3 класу «Силачі» та команда 6 класу «Козачата» та були нагороджені почесними грамотами.
21 вересня школа відзначала Міжнародний День Миру .
У рамках святкування Дня Миру відбулися заходи, головною метою яких стало бажання показати усім, що діти хочуть жити, творити, навчатись та рости під мирним небом, у мирній країні. З ініціативи лідерів учнівського самоврядування був організований проект «Голуб миру» та пісенний марафон.
Учні школи з 1 по 11 клас з великим задоволенням та відповідальністю та хвилюванням підійшли до виготовлення паперових голубів – символів миру, щоб потім прикрасити свій клас та подарувати їх односельцям.
Відбувся пісенний марафон , де учні 5-8 класів виконали пісні про мир: «Ми діти України», «Нам потрібне мирне небо», «Ми за волю ми за мир».
Учні школи та працівники долучились до акції «Мій внесок у справу миру” - на голубах написали свої побажання Україні, та прикріпили їх до символічної карти нашої країни .
Учнівським самоврядуванням та наставниками було організовано та проведено серед учнів 5-11 класів шкільну акцію «Поділись своєю добротою - подаруй людям радість!». До акції долучились вчителі,учні школи та батьки. Не залишився ніхто осторонь. Було зібрано харчові набори – макаронні вироби, гречку, рис, цукор, печиво, чай, борошно тощо. Були сформовані загони з учнів 6-11класів, які рознесли продуктові набори односельцям - ветерану війни Бородкіну М.С., ветеранам педагогічної праці – Шевченко Л.М., Страдубановій Л.А., Мітакі І.М., та самотнім людям похилого віку.
До дня пам’яті жертв голодомору :
В школі 22-23 листопада пройшли заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору, з метою вшанування пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховування в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизму, розвитку у дітей траурного етикету, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих .
Біля пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-33 рр. проведена лінійка – реквієм „Вогонь скорботи в серці на віки” для учнів 4-7 класів. Ведучими мітингу були лідери учнівського самоврядування Тірон Дарниа та Арєшкіна Ганна. Об’єднавшись із працівниками сільського будинку культури було проведено акцію «Запали свічку пам’яті».
До Дня Збройних Сил України:
Вчитель Захисту Вітчизни Скрипніченко Т.В. разом з членами учнівського самоврядування – Плотніковим В’ячеславом, Гапоновим Олександром, Кіося Володимиром провела святковий розважальний вечір «Майбутні захисники Вітчизни» для учнів 8-11 класів. Основним завданням конкурсної програми було відчути себе справжніми воїнами, пройти через випробування: «Підйом-зарядка-сніданок-бойове навчання», перша допомога при пораненні. Переможцем «Курсу молодого бійця» стала команда 10 класу «Вікторія». Команди учасників отримали грамоти, а переможці ще і солодкий приз.
День Свободи та гідності:
В школі відбулись уроки пам’яті, круглі столи, години спілкування. Для учнів 9 класний керівник Чумаченко О.П. та педагог-організатор Арешкіна Н.І , разом з учнями самоврядування, провели годину спілкування «У їхніх серцях жила Україна». На заході акцентувалась увага про гідність українців і про те, як за неї боролися. Згадали про криваві події на майдані у Києві, а також всіх тих, хто не повернувся додому. Хвилиною мовчання вшанували героїв Небесної Сотні, учасників АТО, які віддали свої життя за те, щоб змінити хід історії нашої держави й дати українській нації шанс на гідне майбутнє.
Заходи щодо вшанування учасників бойових дій на території інших держав були проведені 14-15 лютого.
Відкритий виховний захід «Афганістан – душі кривава рана»,провела класний керівник 10 класу Поліда Д.С. Ведучими були на заході лідери учнівського самоврядування Гапонов Олександр та Денисова Марія, вони же й допомагали класному керівнику підбирати відео матеріал, презентації до заходу.
На заходах згадували односельчан воїнів-афганців,які виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Діти з цікавістю слухали про історичні події афганської війнита вшанували хвилиною мовчання тих,хто не повернувся з тієї страшної війни. Переглядали документальні фільми про війну в Афганістані: «Лист до матері», «Війна в Афганістані», «Виведення радянських військ з Афганістану», уривки художніх фільмів «Афганський злам», «Дев’ята рота» .
Пам'ять про ці події завжди залишиться в пам'яті українського народу та буде прикладом для молодого покоління.
З метою поглиблення знань учнів про Голокост під час Другої Світової війни на території Східної Європи та нашої країни, виховування у учнів толерантності та поваги до інших народів, співчуття, вшанування пам’яті загиблих у Голокості, в школі 28-29 січня пройшли заходи:
Вчитель історії Пагул Т.П. та педагог - організатор підготували лінійку, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голокосту «Скорботна свічка пам’яті святої», ведучими на заході були лідери учнівського самоврядування Міхайлова Ірина, Денисова Марія Арешкіна Ганна
День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань в Новонекрасівській школі пройшли заходи. В проведених заходах та підбір матеріалу задіяні були лідери учнівського самоврядування Міхайлова Ірина, Денисова Марія.
Метою вшанування пам’ять тих, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, виховування почуття патріотизму, мужності, любові до Батьківщини 6 травня пройшли заходи.
-
Педагогом - організатором та учнівським самоврядуванням була організована та проведена тематична святкова лінійка - реквієм «Не згасити пам’яті вогонь!», по закінченню лінійки пройшов конкурс «Військової пісні та строю», де переможцями стали такі загони: початкова школа -3 клас; середня школа – 7, старша школа –11 клас. На завершення огляду на знак поваги відбулось покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам в роки Другої світової війни .
15 вересня пройшов Міжнародний день чистих берегів.
З метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів та привернення уваги до екологічних проблем, щодо збереження чистоти водних ресурсів, а також виховання бережливого ставлення молоді до природи учні школи взяли участь у екологічній акції «Міжнародний день чистих берегів» .
Учні 7 та 8 класу, та члени учнівського самоврядування разом з вчителем біології Ніколовою В.П. , педагогом –організатором Арешкіною Н.І. та вчителем фізичної культури Скрипніченко Т.В. здійснили заходи щодо очищення водних джерел. Учні прибрали 1000 метрів берега каналу від сміття та очистили підходи до води.
З метою поповнення знань учнів про роль птахів в природі і житті людини, ознайомленням з видовим різноманіттям перелітних птахів рідного краю, поширення знань про сезонні явища у природі і в житті птахів, розвитку гуманного ставлення до птахів та формування відповідальності за стан оточуючого середовища, залучення до практичної діяльності в школі проходили заходи:
Для учнів 3 класу педагог – організатор разом з членами учнівського самоврядування провели конкурсну гру «На крилах весни прилітають птахи». Діти подорожували по таким станціям: «Фольклорна», «Віршована», «Звуки природи», «Загадкова», «Пазли». На станціях лідери самоврядування пропанували дітям виконувати різноманітні завдання, тим самим вони допомогли учням поповнити свої знання про роль птахів в природі і житті людини.
По закінченню заходів лідери учнівського самоврядування разом учнями молодших класів розмістили на деревах шкільного подвір’я шпаківні та годівнички
Свято до Дня Святого Миколая в нашій школі та Новорічні дійства, які відбувались у нашій школі, сприяють позитивному настрою, піднесеності, творчому виявленню учнів, дарують атмосферу дружності і взаємопідтримки.
Всі учасники в новорічних дійства були лідери учнівського самоврядування .
У осінній-зимовий період лідери учнівського самоврядування здійснювали веселі перерви для учнів початкових класів (танцювальні флешмоби, танці –повторялки, переляд мультфільмів ). А весняний період лідери учнівського самоврядування проводили руханкові ігри для дітей на подвір’ї школи.
Однак, в роботі органів учнівського самоврядування слід проявляти більшу ініціативність під час організації та проведення загальношкільних свят, активніше долучатися до різноманітних заходів, які проводять в школі.
Тому, плануючи роботу органів учнівського самоврядування на 2019-2020 навчальний рік, необхідно звернути увагу на виправлення всіх недоліків, що були допущені у минулому навчальному році:
-
залучати учнів до проведення всіх загальношкільних заходів;
-
в процесі роботи підтримувати співпрацю з соціальним педагогом, практичним психологом школи, класними керівниками;
-
здійснювати рейди по підготовці учнів до уроків, стану збереження шкільного майна, підручників;
-
узгоджувати проведення всіх заходів у школі з дирекцією.