Звіт
роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів
за I семестр 2021 - 2022 навчальний рік
Основними завданнями учителів початкових класів на нинішньому етапі розвитку є забезпечення виходу кожного учня на рівень базової освіти та встановлення розвитку пізнавальної і творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості ,розкриття обдарованості кожної дитини. Особливо актуальним це питання є у період діяльності, пов’язаної з реалізацією Концепції «Нова українська школа», роботи вчителя в нових умовах.
Методичне об’єднання вчителів початкових класів, керуючись методичною проблемою школи, у 2020-2021 навчальному році продовжило працювати над проблемою: «Застосування сучасних інноваційно-освітніх технологій для формування навчально-пізнавальної та дослідницької компетентностей учнів».
Робота методичного об’єднання спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховному процесі дітей з особливими потребами.
Проводилась робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення засідань методоб’єднання вчителів початкових класів, тижнів початкової школи та виховних заходів. Метою роботи методичного об'єднання вчителів - створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь освітній процес, де в центрі стоїть особистість - учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.
Так, у І семестрі відбулося 2 засідання методичного об’єднання:
-
Особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах у 2021- 2022 н.р. (серпень);
-
Інтегроване навчання в системі нових освітніх технологій. Адаптація учнів першого класу (листопад)
Всі вчителі МО початкових класів дбають про безперервне підвищення та удосконалення свого професійного рівня, спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.
На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів НУШ а саме:
-
основні нормативні документи, що регламентують функціонування початкової школи; методичні рекомендації щодо проведення першого уроку, навчальні програми, підручники, зошити; методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07 2021 №813).
-
запровадження інтегрованого навчання в системі нових освітніх технологій на уроках в початкових класах ; підвищення професійної компетентності учителів; розвиток творчої активності педагогів, виховуючи інтерес до самовдосконалення.
-
удосконалення освітнього процесу у початковій школі; участь молодших школярів у творчих конкурсах, олімпіадах.
Кожен вчитель початкових класів брав активну участь у роботі МО: приймали участь в практичних заняттях з розробки елементів онлайн уроків, тестові завдання з навчальних предметів на різних навчальних платформах; вчителі готували міні-презентації до уроків та з досвіду роботи, доповіді. Так вчитель Олініченко С.Л. готувала доповідь-презентацію для районного онлайн –семінару та для шкільного МО за темою «Інтегроване навчання – сучасно-педагогічна технологія» та показала інтегровані уроки з предмету ЯДС та образотворче мистецтво за темою «Як відбувається забруднення води. Людина і природа єдині», та з математики, мистецтва та дизайн і технології за темою «Половина ,третина ,чверть.»(Матем.) «Утворення поробок з геометричних фігур»(Мистецтво).
«Робота з тістом»(Дизайн і технології).
Вчитель Тірон Л.К. підготувала презентацію конспекту інтегрованого уроку з використанням інноваційних технологій в освітньому процесі де показала ін тегровані уроки з ЯДС та дизайн і технології за темою «Материки та океани. Аплікація з паперу»,та виконана групова робота «Засели материки та океани рослинами та тваринами» .
Проводилась робота з обдарованими дітьми, організовувалися класні олімпіади з математики ,з предмету ЯДС та української мови. А також учні початкових класів приймали активну участь в осінніх інтернет олімпіадах «На урок». Найактивнішими були Ванцевич Оля, Микола Задорожнюк, Рудковський Микола ,Пісікіна Римма, Черногор Варя, Щербина Даня ,Мішулін Стасік (2 кл.) Ванцевич Ліза ,Малистєва Лєра ,Чернов Ілля, Шульга Михайло ,Павленко Лєра, Шевченко Олександр ,Литвиненко Настя, Чижиков Максим (3 кл.) Соловйова Аня ,Тірон Ангеліна , Скрипніченко Маргарита ,Серпіонова Віка ,Щекіна Римма ,Ісарєва Влада (4 кл.) В 3- 4 класах проходили шкільні та районні конкурси «Знавців української мови ім .Петра Яцика»
Так учениця 4 класу Тірон Ангеліна посіла 1 місце в районному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика.( Вчитель Тірон Л.К.)
Члени МО вчителів початкових класів в самоосвітній діяльності беруть активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах, де розглядались важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової української школи тощо.
В кінці жовтня було проведено Тиждень початкової школи, де кожен день було присвячено окремим дисциплінам. Учні з задоволенням віртуально подорожували по рідному краю, спостерігали за явищами природи, вчилися проводити спостереження за природою в певній послідовності. За допомогою лупи діти роздивлялися та пізнавали дивовижний світ природи. Обговорювали екологічне використання енергії сонця ,води та повітря.(ЯДС) Наступного дня діти занурилися в цікавий світ казок. Вони виконували різні завдання, розв’язували кросворди ,шаради ,загадки інсценували українські народні казки. В 2 класі було проведено виховний захід « На гостину до української народної казки». До математичного дня були проведено такі заходи:4 клас «Щасливий випадок»,2 клас «У царстві кмітливих»,3 клас «Зірковий час»,1 клас «Математична мозаїка».
Завершився тиждень початкової школи дискотекою «Танцювальний калейдоскоп».
Велика увага приділялася інклюзивній освіті так як в 2 класі(Щука Артур асистент Тірон І.І.)та 4 класах (Кольцов Артем асистент Скіцан І .П.,Лапшина І.Г.) є такі діти. Вчителі та їх асистенти робили такі умови, щоб кожен із дітей не відчував себе іншим ,зайвим, небажаним, створювали ситуацію успіху-стан задоволення наслідками фізичної або моральної напруги від виконання справи.В цьому допомагають опорні схеми, карти ,перфокарти, схеми –павутинки.
Протягом І семестру молодші школярі брали активну участь в різноманітних конкурсах: флешмобах, тематичних літературних конкурсах, конкурсах малюнків, в різноманітних заходах, які проводилися в школі.
В цілому роботу методичного обєднання вчителів початкових класів за І семестр 2020-2021н.р. можна вважати задовільною.