Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Звіт роботи шкільного методичного об'єднання вчителів за 1 семестр 2020-2021 н. р.

Дата: 8 лютого 2021 о 12:42

Звіт роботи шкільного методичного об'єднання вчителів

 природничо-математичного циклу

Новонекрасівського  ЗЗСО

   за 1 семестр 2020-2021 н.р.

            Відомий педагог Ш. Амонашвілі говорив:

«Учитель сьогодні – це людина майбутнього, яка прийшла до дітей для того, щоб запалити їх мрію про майбутнє, навчити їх утверджувати сьогодні ідеали майбутнього»

              Природничий цикл наук, що вміщує фізику, хімію, біологію, географію, астрономію, основи здоров’я, природознавство, інформатику формує науковий світогляд молодої людини, побудований на науково доведених фактах, теоріях, явищах природи. Саме в цьому полягає значення природничого циклу, його важливість поряд з іншими дисциплінами. 

На початку 2020-2021 навчального року було сплановано роботу МО вчителів природничо-математичного циклу, де передбачено орієнтацію на інноваційні технології, інтерактивні методи підготовки й проведення уроків та позакласних заходів, екологічне виховання учнів. Успішній роботі шмо сприяло мобільне реагування на виклики сучасної української школи, впровадження елементів STEM–освіти, активна робота із обдарованими учнями, проведення цілого ряду позакласних заходів, які в більшій мірі відкривають можливості дітей та сприяють підвищенню інтересу учнів до природничих дисциплін.

         Проблема, над якою працюють вчителі ШМО:  «Сучасні навчальні технології та їх використання  на уроках природничо-математичного циклу»

Мета роботи методичного об’єднання:

допомога членам ШМО в питаннях методичного забезпечення реалізації продуктивного навчання;

- апробація нових підручників для 5,7 класів і і підбір методів навчання;

- створення умов для забезпечення експериментальної діяльності;

- вдосконалення системи позакласної роботи різноманітними творчими завданнями;

- постійна допомога педагогам-новаторам;

- продовжити роботу щодо формування особистості здатної орієнтуватися у складному життєвому просторі шляхом повної інтеграції навчальних дисциплін.

Пріоритетні напрямки роботи:

- підготовка учнів до участі в ЗНО, районних предметних олімпіадах ;

- впровадження новітніх технологій навчання;

- організація моніторингових досліджень;

- підбір актуальних виховних тем для виховання соціалізації та патріотичності учнів.

- підвищення        науково-теоретичної підготовки вчителів дисциплін           природничо-математичного циклу.

досконалення методичної підготовки вчителів, підвищення       якості навчально-виховного процесу.        

-організація          позакласної роботи з предметів:      математики, інформатики, фізики, біології  та ін.         

рганізація          індивідуальної науково – методичної роботи.

 - досягнення        високого освітнього рівня, розвиток дитячої обдарованості, впровадження нових методик, педагогічних інноваційний технологій

  -вдосконалення індивідуалізації, диференціації  навчально – виховного процесу з предметів.

  -підвищення рівня знань, умінь і практичних навичок         учнів з предметів

Для реалізації мети та завдань, згідно з вказаними напрямками, було проведено методичну роботу. Запроваджено вивчення та використання сучасних  методів, засоби та програми для навчання учнів, розвитку у них зацікавленості не тільки у вивченні предметів, а й комплексного розвитку навичок 21 століття. Під час підготовки до уроків користуємось науково-методичною літературою, періодичними виданнями , мережею Інтернет. На уроках використовуються схвалені Міністерством освіти і науки України робочі та комплексні зошити. Різні платформи для навчання, сервіси та програми. Більшість уроків, тим чи іншим чином планувались завдяки сучасним можливостям ІТ. Проводились інтегровані уроки, використовувались різні сервіси та платформи для навчання.

      Впродовж 1 семестру було проведено 2 засідання, на яких розглядалися заплановані на початку року питання. Щоразу аналізувались навчально-методичні заходи, що проводились  вчителями  мо за звітний період. Під час таких засідань не тільки озвучувались переліки  проведених  уроків чи позакласних заходів, а й проводився аналіз відвіданих уроків вчителів,  які атестуються (з фізики та  фіз.виховання –Арєшкіна О.С. та  Скрипниченко Т.В.),  обговорювались пропозиції щодо активізації роботи, покращення результативності праці вчителів.

Члени МО активно працювали над самовдосконаленням, поширювали досвід та змагались у педагогічній майстерності.

Вчителями всіх без винятку предметів природничо-математичного спрямування у листопаді-грудні підготовлено учнів на ІІ (районний) етап предметних учнівських олімпіад. Результати : учениця 9 класу Фомінська Катерина зайняла 3  місце з біології.   На жаль, ми змушені були відмовитись від участі в у  змаганнях з інших предметів ,у зв' язку з карантинним режимом.(Лист МОН України « Щодо проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020-2021 н. р.» від 15.12.2020 р. № 1/9-69)

З 23.11. по 27.11.2020 у школі відбувся предметний тиждень математики.  Вчителями математики Кулаковою Л.І. та Полідою Д.С., в рамках проведення Року математики, були проведені заходи:

  1. позакласний захід  у 9 класі з теми  « М. Кравчук- відомий український математик».  Учні дізналися  про студентські роки,  про викладання  і наукові роботи; визнання світової  науки, а також як постраждав бо був українцем, та яких великих вчених виховав;
  2. позакласний захід у 7 класу з теми « Кращий математик». В цьому заході метою було підвищити інтерес  до вивчення математики, навчити використовувати  отримані на уроках  знання  у звичайній обстановці, розвивати пам'ять, мову, мислення;
  3. інтелектуальна гра у 7 класі « Скарби математики»;
  4. учні 5 класу  пройшли  «Подорож  країною  математики». Метою перегонів було розвязування  математичних задач, навички  взаємоконтролю і самоорганізації, відповідальності, колективізму,  волі до перемоги;
    • відеоконференція для 10 класу з теми « Як підготуватися до ЗНО». Учні дізналися як буде проходити ЗНО з математики у 2021 році;
    • учні 8 класу підготували захист проектів з теми « Теорема Піфагора»;
  5. презентації за темою «12 фактів про математику та цікаві наукові знахідки»,  «Ювілейні монети та марки», «Видатні математики світу»» для учнів 6 класу;
  6. учні 11 класу були залученні до пошукової діяльності. Робота над проектами «Геометрія навколо нас», «Математика і сучасність», «Жінки математики».

         Вчителі математики дуже цікаво провели предметний тиждень, залучили учнів до активної та плідної праці.

 Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Екологічна проблема виростає в проблему перетворення стихійного впливу людей на природу, в свідомо, цілеспрямовано, планомірно розвиваючу взаємодію з нею. Така взаємодія може бути здійснена при наявності в кожній людині достатнього рівня екологічної культури, екологічної свідомості, формування яких починається з раннього дитинства і продовжується все життя.

Саме тому 03 листопада учні гуртка «Юний еколог» Арєшкіна Анастасія, Стоматова  Катерина,  Тірон  Віолетта прийняли участь у обласному on-line зборі «ДЕП», на якому захищали свій проект «Природоохоронна робота учнів Новонекрасівського ЗЗСО». Учениці 8 класу були нагороджені грамотами.

       З метою забезпечення єдності педагогічного та психологічного підходів до кожного учня, вміння бачити в ньому не об’єкт для застосування освітніх та виховних зусиль, а суб’єкт, здатний вступати з викладачем у співробітництво, вчителі систематично працюють над питаннями організації дослідницької діяльності школярів. Вчителі та учні беруть участь у роботі учнівського наукового товариства Малої Академії Наук.

      У грудні відбувся другий тур  ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких робіт​ учнів-членів МАН ​України.Слухачі впродовж багатьох місяців ​​​​під керівництвом своїх викладачів працювали над науково-дослідницькими роботами та  гідно представили результати своїх досліджень на конкурсі.

      Три роботи з природничо-математичного  напрямку стали переможцями та призерами районного етапу

  • «Визначення стану постави дітей в динаміці довкілля-школа-випускник»-учениця 9 класу Фомінська Катерина, керівник-вчитель біології Ніколова В.П.
  • «Відображення світла. Перископ та його застосування» - учень 9 класу Лапшин Юрій,  керівник-вчитель фізики Арєшкіна О.С.
  • «Модуль числа. Рівняння та нерівності з модулем» - учень 10 класу Рябокінь Миколакерівник-вчитель математики Поліда Д.С.

      Вчитель трудового навчання та основ здоров' я  Чумаченко  О. П. та вчитель матемтики Кулакова Л. І.,   презентували власний педагогічний досвід як учасники Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2021» у номінації «Трудове навчання», « Математика». Конкурс відбувався в один етап у дистанційному режимі за умовами та порядком проведення конкурсних випробувань «Дистанційний урок», «Майстер-клас» та «Тестування» визначених листом Міністерства освіти і науки України від 18.08.2020 №1/9-449 «Про умови та порядок проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2021». За відведений на випробування час усі конкурсанти з трьох номінацій впорались із завданнями. Більшість вчителів продемонстрували добре володіння засобами, методами та технологіями дистанційного навчання. У конкурсному випробуванні «Тестування» всі педагоги виявили знання предмету та методики його викладання, у випробуванні «Дистанційний урок» - уміння організувати освітній процес у дистанційному режимі, використовували сучасні підходи до навчання школярів, реалізовували наскрізні змістовні лінії та формували ключові і предметні компетентності. Під час проведення «Майстер класу» конкурсанти адаптували власну педагогічну ідею до специфіки навчальної теми та вікових особливостей учнів.

За результатами конкурсу Кулакова Л. І. зайняла ІV місце, Чумаченко О. П., І місце.

        Для учнів, які "відпочивали" у зв'язку із карантином ( дистанційне навчання) в вересні-грудні 2020 р., було запропоновано он-лайн уроки, запитання для самостійного опрацювання, конспекти тем, які учні опановували вдома.

           Вважаю, що робота вчителів шмо природничо-математичного циклу  впродовж 1 семестру навчального року була насиченою, плідною, результативною, багатоплановою і внесла свій гідний вклад у навчально-виховний процес Новонекрасівського ЗЗСО. 

          Та незважаючи на постійну самоосвіту і використання новітніх технологій на уроках природничо-математичного циклу залишається ряд невирішених проблем, найгострішою з яких є робота з обдарованими дітьми. Більшість учнів з предметів даного циклу мають середній рівень знань, та майже 3% учнів мають початковий рівень.

              Керівник шмо                                      Ніколова В.П.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.