Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Звіт з виховної роботи  за 2018-2019 н.р.

Дата: 8 квітня 2021 о 07:00, Оновлено 8 квітня 2021 о 08:32

Звіт    виховної роботи  за 2018-2019 н.р.

    Виховна робота в школі планувалась і виконувалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства»,   програми «Основні орієнтири виховання для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», «Комплексної програми з профілактики злочинності», «Здоров'я дітей – здоров'я нації» та «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді».     

Спланована і проводиться відповідно до напрямку : «Виховання громадянина на засадах патріотизму та національної свідомості» та : «Формування громадянина, патріота, інтелектуально-розвиненої, духовно і морально зрілої особистості в умовах сьогодення».   

В школі  на початку вересня святкувалося  «День Миру» за такими заходами : конкурс малюнків на асфальті «Ми за мирне небо України» ;  виставка  літератури «Хай буде мир на всій землі»; виховна година на тему «Краще жити в мирі та злагоді» в 5 класі; складено макет  «Земна куля», з додаванням до нього паперових голубів ; дискусія  на тему «Світове щастя неможливо без миру на Землі» в 10-11 класах; флеш-моб «Ми за мир!» та в акції  «Подаруй голуба – символу миру!»

Учні  школи напередодні навчального року взяли участь у благодійній акції «Школярик». Основна мета акції – підтримка  дітей пільгових категорій підготуватися  до школи . Спільними зусиллями учні школи  зібрали шкільне приладдя: зошити, олівці, щоденники тощо . Заступник директора з виховної роботи Мітакі Л.М. та педагог – організатор Арешкіна  Н.І.  роздали  канцтовари дітям, які потребували певної допомоги.

4 жовтня   був  проведений конкурс «Щедрість рідної землі». Учні школи разом з батьками та класними керівниками прийняли активну участь в даному заході. Школярі як і кожного року показали щедрість рідного краю,кмітливість і фантазію. Багато виробів пройшло на районний та обласні етапи конкурсу.

Традиційним  у школі є відзначення «Дня партизанської слави» класним керівником   Ніколовою В.П. була проведена літературно- музична класна година «Пам'ять про минуле». На заході був продемонстрований  відеоролик «Як це було». Учні  2, 7 класів декламували вірші , лунали  пісні воєнних років. 

З метою вшанування  козацтва та його мужності  в  школі проходили заходи  під гаслом «Тої слави козацької повік не забудемо» за такими  виховними заходами  :2-3 кл. – бесіда «Я син своєї землі!»;4 кл. - гра – бесіда «Шляхами козацької слави»;6 кл. - година спілкування  «Козацька доля – степ та воля»;7кл.- виховний захід « Козацькому роду  нема переводу!»,8 кл.  усний журнал «Тої слави козацької повік не забудемо»;9 кл. -  виховний захід «14 жовтня - День українського козацтва»,10 кл. - відверта розмова «Хоробрі серця»;11 кл.-круглий стіл «Ми козацького  роду» . 

Постійно діяла виставка до Дня козацтва « Ще не вмер мій рід козачий, в Україні золотій!».

Гарною традицією в  нашій  школі  є участь в акції  «Парад квітів біля школи» - висаджування учнями квітів .Особлива увага приділяється в цій акції учням  1,11 класів  на згадку про велике значення слова «Першокласник» для  першачків, які всі 11 років  будуть доглядати за своїми квітами, а одинадцятикласники – на добру пам'ять про випускний  свій клас. Затишним зробили подвір’я  школи її учні і  колишні випускники. Саме вони посадили біля школи берізки та троянди.

Попіклувалися про територію біля школи  учні  школи прийнявши участь в акції  «Плекаємо сад». Розчистивши і прибравши свої земельні ділянки від сухого листя та готуючись до зими.

Було  проведено ряд   заходів   з   роковинами початку  Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938років:виставка літератури організована вчителем української мови та літератури Іващенко І.М. на тему :«В. Стус. Йому життям дароване безсмертя»;  проведено засідання вчителем історії Пагул Т.П. для учнів 10-11 класів за круглим столом «Репресії в Україні – порушення прав людини і громадянина»; зібрано інформацію для учнів 9 класу класним керівником Поліда Д.С. на тему : «Великий терор 1937-1938 років»; організовано конкурс рефератів серед учнів 5-6 класів вчителем історії Мішуліною .О.Л.   «Моя родина в часи сталінських репресій»; організовано  конкурс дитячих малюнків вчителем малювання Пісікіною Н.М. «Хай завжди буде сонце»  для учнів 1-4 класів.

Відзначено  річницю  вигнання нацистів з України за якою  проведено  ряд  заходів:6 клас круглий стіл на тему "Нам заповідана мужність",7 клас бесіда на тему «"Історії героїв війни: “Ми боролись за українську землю",8 клас обговорення на тему "Мужність і відвага крізь покоління",9 клас перегляд документального фільму«Ті, хто боролися за Свободу» з обговоренням на тему "Українці у Другій світовій війні. Життя і долі",10 клас виховний захід на тему  « Прагнення до свободи вчора, патріотизм і нездоланність сьогодні – гідна Україна завтра»,11 клас урок-роздум "Кривава ціна миру в Європі 45-го та сьогодні".

Пройшов тиждень початкової школи   з 17 жовтня по 23 жовтня   під гаслом «Кожен день у нас цікавий: веселий, плідний та яскравий»  за таким планом :

понеділок – «Ми – маленькі зернятка до праці готові».

вівторок – «У світі казок» - літературний день;  середа – «Кличе в коло гра весела» - день фізкультури та спорту; четвер – «Королева усіх наук» - день юних математиків; п’ятниця – «Чарівна моя Україна» - день знавців української мови.      

Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації, тому  з 4 грудня по 8 грудня  пройшов  Всеукраїнський тиждень  права. Основною метою тижня було підвищити інтерес учнів до  правознавства; реалізувати  на практиці основні принципи особистісно- орієнтованого підходу до навчання; створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях. Було розроблено ряд   заходів :1 кл. -  інформаційна хвилинка  «Мої права та обов’язки» ; 2-3 кл. -  урок-бесіда « Права дітей та їх захисники»; 4 кл. - урок-конференція  «Я имею право и мои обязанности». Для учнів  5 – 8 класів був  проведений  урок – екскурсія «У царстві Феміди». Вчителі історії  Мішуліна О.Л. та Пагул Т.П.  познайомили учнів з основними конституційними правами громадян. Вчитель  історії  Пагул Т.П. провела  вікторину «Правові шаради»  для учнів   7-8 класів, де учні показали свою обізнаність в державних та міжнародних документах з прав людини .

Для учнів старшої ланки  Тетяна Петрівна  організувала   брей-ринг «Царство Феміди». Учні розкрили свої знання з  правознавства, та вміння їх використовувати  у життєвих ситуаціях. Переможцями гри стали учні 11 класу.

З метою профілактики негативних проявів в підлітковому середовищі, адміністрацією школи була запрошена інспектор Ізмаїльського відділу поліції ГУНП старший лейтенант поліції Владичко  О.В.

Ольга Вікторівна провела  індивідуально-профілактичну роботу з підлітками    «групи ризику»,  знайомила  учнів з усіма видами відповідальності неповнолітніх, у тому числі, з кримінальною відповідальністю. 

  27 жовтня  в    школі  відбулося свято «Посвята в першокласники» учнів 1 класу. На святі першачки довели батькам, вчителям, вихователям дитячого садка, старшокласникам, що вони з гордістю можуть носити звання Школяр. Діти показали перші свої досягнення. Чудово читали вірші, співали пісні, розповідали шкільні смішинки, давали відповіді на запитання казкових героїв, які завітали до них на свято.

В листопаді    відбулися загальношкільні батьківські збори тематикою яких було «Дитина та її права». На яких  обговорювались  важливі питання навчально-виховного процесу в школі та роль батьківської громадськості в справі навчання та виховання дітей. У зборах  взяли участь: директор  школи – з загальних питань; медична сестра - про епідеміологічну ситуацію, захворювання на КІР; заступники директорів з НВР- з презентацією з теми « Права дитини», звіт про проведені виховні заходи за 2 місяці, підготовка до ЗНО-2018р,проведення олімпіад, МАН; соціальний працівник - звіт про відвідування учнів ЗОШ  за 2 місяці. Заслухавши та обговоривши питання порядку денного, збори прийняли відповідне рішення щодо підвищення відповідальності батьків за сімейне виховання дітей, зміцнення зв’язків зі школою та дальшого удосконалення навчально-виховного процесу в навчальному закладі.

З 13 по 18 листопада пройшов  другий етап Тижня безпеки дорожнього руху. В рамках тижня   були проведені заходи : виховні години  «Будь уважним на дорозі» та конкурс малюнків з даної теми 1-4 класи, вікторина - гра  «Безпека на дорозі» 5-6 класи; практичні заняття «Надання  першої  домедичної  допомоги при ДТП » відбулись  в 7-8 кл.,практичні заняття зі знань  Правил дорожнього руху  « Дорожні знаки на практиці»  провели класні керівник   9-11 класів. Педагог - організатор Арешкіна  Н.І. серед учнів 2-5 класів провела  конкурсні вікторини «Знавці ПДР », «Будь уважним на дорозі»,  гру-подорож «Безпека дорожнього руху». В ході проведених заходів  учням було продемонстровано відео презентації  «Безпека на дорозі», «Ти пішохід», «Дорожні знаки » та мультфільм «Смішарики  про ПДР». Школярі із задоволенням брали  участь у повчальних конкурсах «Перехрестя загадок», «Зрозумій мене», «Обов'язки пасажирів», «Обов’язки велосипедиста »,  «Доповни за змістом » та інші.  В ході ігор  учні  2-5 класів закріпили   теоретичні  знання з правил дорожнього руху.

Було відзначено   Міжнародний  день  громадян похилого віку та Дня ветерана.

Організовані  зустрічі  з ветеранами війни та праці, проведені  тематичні уроки  : виховні

 заходи  «Пам’ятай про старших у твоїй родині» (4 кл.);  «Немає вищої святині, ніж чисте

 сяйво доброти» (9-10 кл.),акція «Ветеран поруч», «Турбота» ,привітання вчителів-ветеранів педагогічної праці ,  виховні години з метою вшанування  ветеранів та  громадян похилого віку.

    Для дітей «групи ризику» та тих,х то є на внутрішкільному обліку та різних захищених категорій  проводиться робота за такими  напрямками

I. Охорона здоров'я та формування здорового способу життя дітей.

1.) Учні,  які схильні до правопорушень, залучаються до гуртків школи: «Школа безпеки», «Юний етнограф», «Фольклорний»,  «Народна творчість», «Особиста гідність. Безпека життя. Громадська позиція».

II. Запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей

1.) Операція «Турбота» -  уточнення списків учнів  груп ризику та дітей, що потребують особливої педагогічної уваги, з ними було проведено  профілактичні бесіди щодо їх поведінки.

  2.) Здійснюється контроль за навчанням та працевлаштуванням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  3.) Підтримується зв'язок з  Будинком культури, де діти займаються вокальним співом та танцями. Також є гуртки: «Сольний спів», «Художнє слово».

   4.) Виконується робота щодо оздоровлення дітей пільгових категорій у санаторії «Сонячна Долина».

Відбулися вибори Президента шкільного самоврядування.   Цього року  було представлено шість кандидатів   в президенти школи: Тірон Дарина, Кауш Володимир, Денисова Марія, Генчу Ростислава, Михайлова Ірина, Сарлучану Валентин.   Впродовж трьох тижнів кожен з них готував свою програму, за допомогою якої кандидати  переконували учнів, що саме він є гідним представником  звання «Президент школи». Учні 5-11 класів та  вчителі змогли  віддати свій голос за певного кандидата, який, на його думку, зможе впоратися з роботою Президента. Вибори були таємними, виборчі бюлетені вкидали до спеціальної закритої скриньки. Головою виборчої комісії була директор школи Арєшкіна О.С. В нелегкій  боротьбі, зі значним відривом від суперників,  перемогу отримала Тірон Дарина.

Школа сприяє вихованню у дітей поваги і до минулого України. До Дня пам’яті жертв голодомору педагогом-організатором та вчителем історії були проведені виховні години :  круглий стіл «Причини і наслідки Голодомору 1932-1933 рр.»; перегляд документального фільму «Голод - 33» за романом «Жовтий князь»; тематична лінійка «Пам'ять не стерти роками» та акція вшанування пам'яті невинних жертв голодомору «Запали свічку».

Продовжується робота гуртка  «Школа безпеки» з метою залучення дітей школи  вчителем фізичного виховання ,  які перебувають у складних життєвих обставинах до спортивної секції   під керівництвом  Скрипніченко Т.В.. Завданням якого є також сприяння національно-патріотичного виховання молоді.

У школі приділяється велика увага попередженню дитячого травматизму та правопорушень серед підлітків, правовому вихованню. Школа  підтримує тісний зв’язок з органами правопорядку. У  листопаді здійснено  заходи  представниками районних служб.  Була проведена профілактична робота та перевірено відвідування занять учнями начальником служби у справах дітей.

Соціальним педагогом  був  проведений  профорієнтаційний урок  в 10-11 класах «Торгівля людьми – сучасне рабство».

Класними керівниками, педагогом-організатором  та вчителем правознавства проводились заходи до «16 днів проти насильства» . Проведена виховна година : «Протидія насильства». Учні підготували стіннівку  на теми: «Стоп насильству!».  Для учнів старших класів був організований перегляд фільму «Небезпечна гра» та анкетування  «Чи існує в Україні проблема торгівлі людьми?».

01 грудня була проведена лінійка до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом «Зупинимо СНІД разом» та для 8-10 класів анкетування «Шляхи передачі ВІЛ-інфекції».

На виконання вимог Конвенції ООН про права дитини, законів України «Про органи і служби у справах дітей»  та спеціальні «Установи про дітей», «Про освіту», інших нормативно-правових актів, між підрозділом  по справах неповнолітніх і  школою є тісна співпраця.

У нашій школі на поліцію покладаються широкі повноваження та обов’язки в питанні проведення з підлітками правовиховної роботи.  Від початку цього навчального року, з метою профілактики негативних проявів в підлітковому середовищі, працівниками  служби були проведені профілактично-просвітницькі заходи  та здійснено індивідуально-профілактичну роботу з підлітками «групи ризику». Частим гостем у школі є ст. інспектор Владичко О.В.  Під час зустрічей із учнями  вона знайомить учнів з усіма видами відповідальності неповнолітніх, у тому числі, з кримінальною відповідальністю. Роз’яснює учням їх права, бо якщо дитина знає свої права, то легше буде захистити себе. Але завжди наголошує, що треба пам’ятати, що такі самі права має кожна людина. Тож, реалізуючи свої права, необхідно намагатися поважати права інших, ставити себе на їх місце.

Проходила благодійна акція  «Ветеран поруч» - учні 6 класу , класний керівник Бирка Т.І. Акція «Турбота» - учні 7 класу, класний керівник Ніколова В.П., учні 8 класу , класний керівник Чумаченко В.П.

Привітання вчителів – ветеранів педагогічної праці -  учні 5 класу, класний керівник Мішулана О.Л

Всі учні школи та педагогічний колектив взяли активну участь у Всеукраїнській благодійній акції «Назустріч  мрії» для онкохворих дітей та дітей, які постраждали під час акти терористичної операції Міжнародної благодійної організації «Сильні духом».

Згідно з планом роботи школи, у відповідності до нормативних документів з питань попередження всіх видів  травматизму та охорони життя і здоров'я  учнів,  у  школі було проведено відповідну роботу. Це, перш за все, систематичне проведення бесід по застереженню дитячого травматизму (ЗДТ) передбачених Міністерством освіти і науки України: «Правила дорожнього руху», «Правила протипожежної безпеки», «Запобігання отруєнь», «Правила безпеки при користуванні газом», «Правила безпеки  з вибухонебезпечними предметами», «Правила безпеки на воді», «Правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму», «Я обираю здоровий спосіб життя».

Особлива увага приділялась бесідам з учнями та їх батьками щодо попередження травматизму у побуті, під час гри, прогулянок тощо. Систематичними стали бесіди на такі теми як  «Дорога до школи», «Правила поведінки дітей у школі і у побуті», «Дитячі пустощі з каштанами», «Поширення отруєння грибами, дикорослими рослинами та їх насінням» та інші. 

В рамках проведення місячника у вересні  «!Увага! Діти на дорозі!» було проведено такі заходи: уроки та профілактичні диктанти з правил дорожнього руху; виставка-конкурс дитячих малюнків «Правила дорожні з дитинства вивчай, на вулицях наших їх не забувай»; конкурсна гра між командами «Водії», «Пішоходи»; було поновлено куточок з безпеки дорожнього руху; на перервах проводились конкурси, вікторини та ігри по правилам поведінки пішоходів.

Важливою ланкою внутрішкільного контролю є перевірка документації з питань ЗДТ: журналів ведення інструктажів з техніки безпеки на уроках, ведення класних журналів, журналів реєстрації інструктажів з ТБ під час екскурсій та інших виїзних заходів,  розробок уроків та класних годин на теми ЗДТ, наявність пам’яток у щоденниках.

З метою формування екологічної культури, розкриття взаємозв’язку природи і суспільства, формування вміння бачити прекрасне в навколишньому середовищі в початкових класах проводяться  екскурсії на природу в різні пори року.

Школа сприяє вихованню екологічної культури, розвитку творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді, формуванню естетичного смаку. Учні були залучені до участі у природоохоронній акції  «Ялинка». Дуже багато робіт пройшли на районний та обласний конкурс акції.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.