Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 7 грудня 2020 о 07:44
188 переглядів

Акція «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська акція
«16 днів проти насильства»

На виконання Плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року, листа Міністерства соціальної політики України від 15.11.2019 № 325/0/161-19/474 щодо сприяння у проведенні заходів з нагоди Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства», відповідно до Рекомендацій щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства, наказу управління освіти, молоді та спорту Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області від 21.11.2019 № 12-01-13/4067 «Про проведення Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» у Новонекрасівській ЗОШ здійснювалися заходи із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми. 
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Особлива увага під час проведення її приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. До участі були залучені всі здобувачі освіти Новонекрасівської ЗОШ. 
25 листопада стартувала акція «16 днів проти насильства» та оголошено план роботи. Впродовж акції вчителями-предметниками (історії та правознавства), класними керівниками 5-11 класів та класоводами 1-4 класів були проведені різноманітні заходи з того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини:
    «Дитина і незнайомець».
    «Проти психологічного насильства» 
    «Скажімо «Ні» насильству у шкільному колективі».
    «Ми проти насилля» 
    «Причини правопорушень серед підлітків та їх попередження»
    «Ні насильству в суспільстві!»
    «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості»
Для здобувачів освіти 7-11 класів протягом акції практичний психолог Лапшина І.Г. провела анкетування з проблеми насильства у суспільстві: «Моє життя у сім’ї та школі», групова робота з елементами тренінгу «Життя без насильства», тренінгове заняття «Попередження агресії та насильства», інформаційно-просвітницька робота «Стоп булінг», «Кібергбулінг. Як запобігати». На думку учнів найбільш поширеними типами насильства в суспільстві є: насильство дорослих над дітьми, насильство старших дітей над молодшими та сімейне насильство. Основними причинами виникнення насильства на думку учнів є культ сили, який пропагується засобами масової інформації кіно та телебачення.
У рамках акції відбулися такі заходи: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня були проведені різноманітні тематичні години спілкування педагогом-організатором, практичним психологом та шкільною медсестрою з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «СНІД – загроза для людства», «Обери життя». 
Конкурс виставки малюнків дітей та учнівської молоді «Моє право на життя» та «Ні насильству в сім’ї» серед здобувачів освіти (5-7-і класи) провела вчитель образотворчого мистецтва Пісікіна Н.М.
Закінчилась акція «16 днів проти насилля» проведенням внутрішкільного заходу для всіх класів «Наші долоньки проти насильства». За допомогою своїх маленьких долоньок та кольорового паперу діти створили справжній шедевр - колективну композицію. «На обведених долоньках» діти писали свої побажання, які символізують доброту, тепло, єднання, надію про безхмарне щасливе дитинство без зла, горя та насильства; мрію про спокій і злагоду в родинах та країні, про мир та взаєморозуміння, добро та любов.
Наслідки насильства в сім'ї - це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім'ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.
Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
Ось куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства:
    викличте поліцію за номером 102;
    зателефонуйте на Національну “гарячу лінію” за номером телефону: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123;
    якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції;
    зверніться до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Там фахівці нададуть психологічні консультації;
    якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей;
    надати тимчасовий притулок жертвам домашнього насилля або ж допомогти вирішити деякі проблеми можуть громадські організації, наприклад, “Ла Страда Україна”. Зокрема, посприяти з одягом для дитини, їжею, ліками тощо;
    отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.